Demonstranti su nosili plakate koji podržavaju vojnu neutralnost Austrije i protive se njenom približavanju NATO-u, kao i one koji kritikuju vlasti zbog sankcija Rusiji i rasta cijena.
Bilo je i poziva na mir i pristupačno gorivo, struju i hranu.
– Niko ne želi ratove na račun austrijskih poreskih obveznika – rekao je jedan od organizatora protesta, Matrin Ruter.
Ruter je kritikovao vlasti zbog smanjenja socijalnih davanja za građane, dok nastavljaju da podržavaju Ukrajinu, a zatim je pozvao na prekid sankcija Rusiji i očuvanje neutralnosti Austrije.
Nakon skupa, demonstranti su marširali centralnim ulicama grada noseći austrijske zastave i transparente.
Protest je održan ispred zgrade federalne kancelarije Austrije.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.