Ali srce našeg Oca nije uz zle, nasilnike i ohole – Božije srce je uz ponizne i skromne i sa njima on svakodnevno gradi svoje kraljevstvo ljubavi i mira – rekao je papa.
Istovremeno, u poruci učesnicima Plenarne skupštine Papinske akademije društvenih nauka o upotrebi moći na globalnom nivou, papa Lav XIV je rekao da pojam legitimne vlasti nalazi jedan od svojih najviših izraza u autentičnoj demokratiji. Demokratija je, daleko od toga da bude puka procedura, priznaje dostojanstvo svake osobe – istakao je on.
Međutim, kako je naveo, ona ostaje stabilna samo kada je ukorenjena u moralnom zakonu i istinskoj viziji ljudske ličnosti. Bez te osnove, kako je naveo, ona rizikuje da se pretvori u “tiraniju većine” ili u “masku dominacije ekonomskih i tehnoloških elita”.
“Da nisam u Bijeloj kući, Lav ne bi bio u Vatikanu”
Tramp je juče kritikovao papu Lava XIV na konferenciji za novinare u Bijeloj kući ocijenivši da je “veoma slab po pitanju kriminala i užasan za spoljnu politiku”.
– Da nisam u Bijeloj kući, Lav ne bi bio u Vatikanu, poručio je u svojoj objavi američki predsjednik, prenosi Ansa.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.