Svijet

NIJE JOJ BILO SPASA Poginula žena (50), mašina joj zahvatila noge

Još nema nikakvih službenih informacija o okolnostima tragične nesreće u kojoj je sinoć u skladištu jednog prodajnog centra u Splitu smrtno stradala 50-godišnja zaposlenica.

automobil hrvatske policije
FOTO: INDEX VIDEO/YOU TUBE/SCREENSHOT

Pronašao je kolega

U poluautomatsku prešu za kartonsku i papirnu ambalažu sa silom prešanja od 80 tona upala joj je plastična kanta. Popela se u mašinu kako bi izvadila kantu, no u jednom trenutku senzor je očitao potreban volumen za rad i aktivirao prešu koja joj je prikliještila donji dio tijela i noge. Pronašao ju je kolega i odmah alarmirao hitne službe.

Nesreća se dogodila u 23.50, policija je dojavu o nesreći dobila u 23.54. U skladište su stigli splitski vatrogasci koji su izrezali dijelove preše kako bi oslobodili nesretnu ženu iz smrtonosne situacije.

Pročitajte još

Prebačena je u KBC Split, a smrt je konstatovana u 2.38.

Naložena obdukcija

Na mjestu nesreće uviđaj je obavio zamjenik opštinskog državnog advokata, a bio je tamo i inspektor zaštite na radu. Naložena je obdukcija, Državni inspektorat izvijestio je kako je inspekcijski nadzor u toku i kako ne mogu komentarisati okolnosti događaja dok ga ne okončaju, prenosi Avaz.