Prema riječima neimenovanog predstavnika iranske nuklearne elektrane, reaktor će ostati isključen najviše tri do četiri dana.
Rad nuklearne elektrane obustavljen je još u subotu kako bi se otklonile pojedine tehničke neispravnosti, prenio je “Sputnjik”.
Nuklearna elektrana “Bušer” smatra se najvećim rusko-iranskim projektom.
Prvi blok ove nuklearke je pušten u rad 2011. godine.
Rusija isporučuje Iranu nuklearno gorivo koje je neophodno za njeno funkcionisanje.
Međutim, u martu je predstavnik ove elektrane rekao da Iran od Rusije više ne može da dobija dijelove za popravku zbog ekonomskih sankcija koje je Amerika uvela Iranu 2018. godine.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.