Svijet

"Sve je jasno" Tomašević krivičnu prijavu Tompsonovog tima DOŽIVIO KAO PRITISAK

Gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević komentarisao je ponovo danas to što je Uskok odbacio krivičnu prijavu protiv njega koju je podnio pravni tim pjevača Merka Perkovića Tompsona, poznatog po glorifikovanju ustaštva na svojim nastupima i u svojim pjesmama, rekavši da je je sve to doživio kao metodu pritiska.

Marko Perkovic Tompson
FOTO: OLIVER BUNIĆ / RINGIER

Pojašnjava da je to doživio kao pritisak da promijeni odluku o neodobravanju drugog koncerta Tompsona za koji je traženo da bude održan 28. decembra u zagrebačkoj Areni.

– Što se tiče samog sadržaja krivične prijave, nisam vidio ni jednog nezavisnog pravnog stručnjaka koji je tematizovao da naša odluka ili moja odluka ima obilježja krivičnog djela tako da je u tom smislu sve jasno – poručio je Tomašević, prenijela je Hina.

Uskok je juče saopštio da je odbacio krivičnu prijavu koju je trgovačko društvo Infiniti šou podnijelo protiv zagrebačkog gradonačelnika Tomaševića i direktora Arene Zagreb zbog neudovoljavanja podzakupa dvorane za održavanje koncerta Marka Perkovića Tompsona za dan 28. decembra.

Pročitajte još

Tompson je u Zagrebu prošle godine održao dva koncerta, u ljeto na Hipodromu i 27. decembra u zagrebačkoj Areni. Koncert Tompsona na Hipodromu okupio je, prema tvrdnjama organizatora, pola miliona uglavnom mladih ljudi, koji su danima uoči i na samom koncertu na svakom koraku širili ustašluk, što je zgrozilo dio hrvatske javnosti, ali ne i aktuelnu Vladu premijera Andreja Plenkovića, čiji ministri su bili prisutni na događaju na kojem su dominirali ustaški simboli i poklič “za dom spremni”.

Zatečen eksplozijom ustaštva u hrvatskom glavnom gradu, gradonačelnik Tomašević i odbornici  Grada Zagreba donijeli su odluku da zabrane nastupe ovog pjevača na svim prostorima koji su nadležnosti gradske uprave.