Svijet

UHAPŠENA VESNA BRATIĆ Bivša crnogorska ministarka pod istragom Specijalnog državnog tužilaštva

Bivša crnogorska ministarka prosvijete, nauke, kulture i sporta Vesna Bratić uhapšena je u istrazi Specijalnog državnog tužilaštva.

Vesna Bratić
FOTO: ALESSANDRO DELLA VALLE/EPA

Uhapšena bivša ministarka Vesna Bratić

Bratić je uhapšena u odvojenoj istrazi SDT-a, koja nema veze sa jutrošnjim hapšenjem bivšeg direktora Uprave za imovinu Blaža Šaranovića.

Vesna Bratić je izabrana za ministarku prosvijete, nauke, kulture i sporta u Vladi premijera Zdravka Krivokapića.

Pročitajte još

U prvoj polovini mandata smijenila je gotovo sve direktore škola u Crnoj Gori, prenose Vijesti.

Opozicija je optužila za nepravednu smenu direktora škola

Dok je opozicija na čelu sa Demokratskom partijom socijalista tvrdila da su smene politički revanšizam, Bratić je razrješenja u prosveti pravdala depolitizacijom školstva, tvrdeći da je deo smijenjenih direktora „zloupotrebio obrazovne ustanove u političke svrhe“.

Opozicija je optuživala Vesnu Bratić da je na mjesta smijenjenih direktora postavila sebi ideološki bliske kadrove.