Svijet

(VIDEO, FOTO) Užas u Parizu: Urušio se SPRAT ZGRADE usred zabave, povrijeđeno najmanje 20 osoba

Peti sprat stambene zgrade u 11. arondismanu Pariza srušio se tokom protekle noći na četvrti sprat u istoj zgradi, u trenutku kada je pedesetak ljudi bilo okupljeno na zabavi u stanu čiji se pod urušio, pri čemu je njih 20 povrijeđeno, saopštila je vatrogasna brigada u francuskoj prestonici.

(VIDEO, FOTO) Užas u Parizu: Urušio se SPRAT ZGRADE usred zabave, povrijeđeno najmanje 20 osoba
FOTO: CHRISTOPHE PETIT TESSON/EPA

Pri urušavanju sprata zgrade u Parizu, koje se dogodilo kada se pod privatnog stana na petom spratu urušio tokom proslave, jedna osoba je teško povrijeđena i imala je srčani zastoj, a 19 osoba je zadobilo lakše povrede, prenosi televizija BFM.

Vatrogasci su iz ruševina izvukli sve povrijeđene, od kojih su hitne službe 16 osoba prevezle u bolnicu.

Zgrada evakuisana

Vatrogasci su obavješteni u 00.20 sati da se peti sprat zgrade od šest spratova, na adresi Amelo broj 34, srušio na četvrti sprat.

Zgrada je nakon toga, zajedno sa dve susedne zgrade, evakuisana, ali su se stanari dve susedne zgrade tokom noći vratili u svoje stanove.

U operaciji je učestvovalo 125 vatrogasaca i oko četrdeset vozila.