On je u razgovoru sa novinarima u Jermeniji izjavio da SAD treba da “dobiju neku korist” od ulaganja u bezbjednost Arktika.
Vens je ponovo kritikovao Dansku, čija je autonomna teritorija Grenland, da “nije dovoljno investirala u bezbjednost Arktika”, prenosi Gardijan.
– Grenland je veoma važan za nacionalnu bezbednost Sjedinjenih Američkih Država. Mislim da neki od naših saveznika nisu dovoljno ulagali u bezbjednost Arktika – naveo je američki potpresjednik.
Dodao je da ako SAD treba da se angažuju i daju novac za ulaganja u region, trebalo bi i da “imaju neku korist od toga”.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.