To je za portal Dan potvrdio advokat Medenice Zdravko Begović.
Medenici je nakon izricanja presude kojom je prvostepeno osuđena na 10 godina zatvora određena mjera zabrane napuštanja boravišta, a njenom sinu Milošu Medenici je od suda određen pritvor koji može trajati do pravosnažne presude.
Miloš Medenica je pobjegao na dan kada mu je u Višem sudu u Podgorici izrečena prvostepena presuda, kojom je osuđen na 10 godina i dva mjeseca zatvora.
Specijalno državno tužilaštvo je zatim dostavilo žalbu na mjeru koja je nakon presude određena za Vesnu Medenicu, bivšu predsjednicu Vrhovnog suda Crne Gore.
Oglasili se Viši i Apelacioni sud
Međutim, ovih dana povodom Vesne Medenice oglasili su se i Viši sud Podgorica i Apelacioni sud Crne Gore.
Viši sud u Podgorici saopštio je da insistiranje Apelacionog suda na isključivoj dostavi rješenja putem redovne pošte drugom braniocu optužene Vesne Medenice, advokatu Zdenku Tomanoviću iz Beograda, dovodi do odlaganja odlučivanja po žalbi nadležnog tužilaštva.
-Spisi predmeta u postupku optužene Vesne Medenice dostavljeni su Apelacionom sudu u petak, 6. februara 2026. godine, radi odlučivanja o žalbi SDT-a izjavljenoj protiv rješenja Višeg suda u Podgorici kojim je odbijen predlog za određivanje pritvora ovoj optuženoj i izrečene joj mjere nadzora – saopšteno je 9. februara iz Apelacionog suda.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.