Svijet

"Susret je bio otvoren, iskren i sadržajan" Putin po prvi put o DETALJIMA SASTANKA sa Trampom

Ruski predsjednik Vladimir Putin održao je danas sastanak u Kremlju nakon razgovora sa američkim predsjednikom Donaldom Trampom, ocijenivši da je samit na Aljasci bio blagovremen i veoma koristan.

Vladimir Putin i Donald Tramp
FOTO: KREMLJ/ANADOLIJA

Putin je informisao svoje najbliže saradnike da je tokom razgovora sa Trampom na Aljasci razgovarao o mogućem rješenju ukrajinske krize na fer osnovi..

– Razgovarali smo praktično o svim oblastima naše saradnje, ali prije svega, naravno, razgovarali smo o mogućem rješavanju ukrajinske krize na pravednoj osnovi – rekao je Putin i ocijenio da je samit na Alajsci bio prilika da se mirno i temeljno izloži stav Rusije.

Putin je istakao da već dugo nisu vođeni ovakvi direktni pregovori na ovom nivou.

– Bila je to prilika da mirno i detaljno još jednom izložimo naš stav – rekao je Putin tokom sastanka nakon rusko-američkog samita.

Vladimir Putin i Donald Tramp
FOTO: KREMLJ/ANADOLIJA
Vladimir Putin i Donald Tramp
FOTO: KREMLJ/ANADOLIJA
Vladimir Putin i Donald Tramp
FOTO: KREMLJ/ANADOLIJA
Vladimir Putin i Donald Tramp
FOTO: KREMLJ/ANADOLIJA

Prema njegovim riječima, otklanjanje glavnih uzroka krize u Ukrajini trebalo bi da bude osnova za rješenje konflikta.

– Upravo bi otklanjanje tih osnovnih uzroka trebalo da čini osnovu rješenja – rekao je Putin tokom sastanka u Kremlju i ocijenio da je susret sa Trampom bio “otvoren, iskren i sadržajan”.

Putin je rekao da bi Rusija željela da pređe na rješavanje svih pitanja u Ukrajini mirnim putem i dodao da Moskva poštuje stav američke administracije koja vidi potrebu za brzim okončanjem vojnih akcija.

Pročitajte još

– Mi bismo takođe željeli da pređemo na rješavanje svih pitanja mirnim putem – zaključio je Putin tokom sastanka u Kremlju.

Tramp i Putin saopštili su nakon razgovora na Aljasci da je ostvaren veliki napredak, da je postignut dogovor koji će otvoriti put ka miru u Ukrajini, ali da se još nije došlo do primirja.

Dogovoreno i da se dvojica lidera ponovo sastanu. Na opasku Putina da bi mogli sljedeći put da se vide u Moskvi, Tramp je rekao da je to zanimljiva ideja.