U toku istrage, Tužilaštvo je utvrdilo da je optuženi imao 99-procentno oštećenje vida, zbog čega je bio praktično slijep.
Iako je bio korisnik invalidske penzije i dodatka za invaliditet, upravljao je teretnim vozilom, objavila je danas severnomakedonska Telma.
Tokom istrage, otkriveno je i da je optuženi, uprkos gotovo potpunom slepilu, uspio da produži svoju vozačku dozvolu.
Prema informacijama iz Tužilaštva, nesreća se dogodila kada je vozač retrovizorom udario u glavu Angelinu Angelovu, koja je bila odbačena sa puta i zadobila teške tjelesne povrede, usled kojih je preminula.
– Pješak Angelova je imala mogućnost da vizuelno primijeti vozilo i izbegne sudar, ali zbog kratkotrajne greške, nije na vrijeme reagovala. Ovaj propust je, međutim, ocijenjen kao sekundaran, u skladu sa vještačenjem – saopštilo je Kavadarsko javno tužilaštvo.
Takođe, kako prenosi Telma, tokom istrage je utvrđeno da je optuženi koristio invalidsku penziju i dodatak za invaliditet, ali je i pored toga upravljao teretnim vozilom.
Zbog tih okolnosti, tužilaštvo je zatražilo dodatne provere u vezi sa načinom na koji je optuženi stekao vozačku dozvolu i invalidsku penziju, kao i verodostojnost medicinske dokumentacije.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.