Digitalna Srpska

Tik Tok iskopirao Bi Ril preko nove opcije: Jedinstven način da otkrijete ko su zapravo vaši prijatelji u svakodnevnom životu

Aplikacija Bi Ril već je neko vrijeme omiljena aplikacija generacije Z, a izgleda da su to itekako uvidjeli i kreatori Tik Toka, koji su odlučili da koncept Bi Rila besramno iskopiraju.

Tik Tok iskopirao Bi Ril preko nove opcije: Jedinstven način da otkrijete ko su zapravo vaši prijatelji u svakodnevnom životu
FOTO: ANDY RAIN/EPA

Naime, ovih dana Tik Tok je predstavio novu opciju, koju su nazvali Tik Tok Nau, a koja je korisnicima u SAD-u već dostupna kroz aplikaciju, dok je u ostalim regijama dostupna kao zasebna aplikacija.

Tik Tok Nau bi trebalo da funkcioniše na identičan način kao Bi Ril – u različito doba dana dolazi obavještenje kojim se pozivaju sve osobe da snime ono što rade u tom trenutku koristeći prednju i i kameru na poleđini u isto vrijeme.

Ali za razliku od Birila, TikTok Nau nudi opciju snimanja videa od 10 sekundi ili statičnu fotografiju.

Podsjetimo, Biril su osnovali francuski preduzetnici Kevin Pero i Aleksis Berejat, a aplikacija je osmišljena kao “nov i jedinstven način da otkrijete ko su zapravo vaši prijatelji u svakodnevnom životu”.

Postoji mala razlika

Biril svojim korisnicima takođe u bilo koje doba dana šalje obavještenje da imaju dva minuta da snime nefiltriranu fotografiju koristeći i prednju i poleđinsku kameru na svojim telefonima.

Iako fotografiju možete snimiti nakon tog vremena, drugi korisnici će biti obaviješteni da je došlo do kašnjenja u stvaranju slike i da to možda nije iskren prikaz vašeg trenutnog života.

Korisnici se podstiču da dodaju osobe koje poznaju, a ne da gomilaju pratioce koje ne poznaju.

Sve slike nestaju nakon što aplikacija obavesti korisnika da objavi novu fotografiju.

Fotografije koje objavljujete su prema automatskim podešavanjima privatne i vidljive su samo odobrenim prijateljima, ali moguće je javno podeliti fotografije ako to želite.

Korisnici mogu da gledaju tuđe fotografije samo ako su sami nešto objavili.

Isti koncept

Ovaj koncept je zapravo u potpunosti sada preuzeo TikTok Nau.

U TikTok Nau kreatori sami odlučuju ko može da pregleda njihov sadržaj.

Takođe mogu i blokirati druge korisnike i odabrati one čiji će se komentari prikazati na njihovom nalogu.

Osobama mlađim od 16 godina profil će automatski biti privatan i sadržaj će moći da dele jedino s prijateljima.

Punoljetni će, s druge strane, imati više mogućnosti dijeljenja pa će se njihov sadržaj prikazati i široj Tik Tok zajednici, prenosi B92.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu