Službenicima Policijske stanice Zapad prijavljen je požar u 8.45, a ubrzo su na mjesto događaja stigli i pripadnici Profesionalne vatrogasne jedinice Tuzla.
– Požar je lokalizovan u 9.30, ali je dežurni ljekar Doma zdravlja u Tuzli konstatovao smrt osobe koju su izvukli vatrogasci. O događaju je obaviješten dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva TK, a uviđaj će biti završen kada se za to steknu uslovi – rekli su u Upravi policije MUP TK.
Dežurni tužilac je izdao niz naredbi kako bi se utvrdio uzrok požara, a izdata je i naredba za obdukciju beživotnog tijela.
Tuzlanski vatrogasci uspjeli su se izboriti sa vatrenom stihijom i spriječili širenje požara, ali ih je pogodila tužna vijest o smrtnom ishodu pronađene osobe.
Sve dalje mjere i radnje preduzima Kantonalno tužilaštvo TK, prenosi Avaz.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu