Digitalna Srpska

"TRENUTNO SE MNOGO TOGA DEŠAVA" Meta najavila novu aplikaciju za uređivanje video snimaka

Američka tehnološka kompanija Meta je najavila da će uskoro predstaviti novu aplikaciju za uređivanje video-snimaka pod nazivom Edits koja po svojoj funkciji podsjeća na alat Kepkat (CatCup) kineskog Bajtdensa.

"TRENUTNO SE MNOGO TOGA DEŠAVA" Meta najavila novu aplikaciju za uređivanje video snimaka
FOTO: JOHN G. MABANGLO/EPA

Danas najavljujemo novu aplikaciju pod nazivom Edits za one od vas koji su strastveni u pravljenju video zapisa na svom telefonu, objavio je izvršni direktor Instragrama Adam Moseri.

Prema njegovim riječima, “trenutno se mnogo toga dešava”, ali šta god da se desi, posao Instagrama je da obezbijedi najbolje moguće alate za kreatore.

Pročitajte još

Bajtdensova popularna aplikacija Tiktok koju koristi 170 miliona Amerikanaca je juče u 12 sati bila nedostupna u Sjedinjenim Američkim Državama, a nakon toga se vratila na mrežu, ali njena sudbina je i dalje neizvjesna, prenosi Teh kranč.

– Zahvaljujemo predsjedniku Trampu što je pružio neophodnu jasnoću i uvjeravanje našim pružaocima usluga da neće biti kažnjeni ako Tiktok nastavi sa radom – objavila je kompanija u izveštaju.

Prema zakonu, kineska kompanija Bajtdens trebalo je da proda američko poslovanje svoje popularne društvene mreže Tiktok do 19. januara ili će u protivnom biti zabranjena u Americi.

Meta je već ranije uspjevala da popuni praznine koje nastaju na tržištu.

Kada je Tiktok u junu 2020. zabranjen u Indiji, američka firma je na tom tržištu pokrenula sličan proizvod, popularne “rilsove” na Instagramu.

Meta je, pored toga, u 2023. pokrenula društvenu platformu Treds koja je zamišljena kao rival slične mreže Iks (Tviter).

Kompanija vjeruje da će mnogi kreatori video-zapisa isprobati drugi alat kada nemaju na raspolaganju Bajtdensov Kepkat, dodaje tehnološki portal.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu