Biznis

Troškovi života u Evropi: Ovi gradovi imaju najskuplju kiriju, CIJENE ĆE VAS ZAPREPASTITI

​Troškovi života u Evropi uveliko variraju od mjesta do mjesta - u nekim gradovima možete dati pola mjesečne plate za večeru, dok će vas u drugim flaša piva koštati manje od evra.

kljuc brava
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Ipak, kirija je obično prilično dobar pokazatelj koliko je grad skup, a nova istraživanja otkrivaju koje destinacije u Evropi imaju najveće troškove. Time je London proglašen za najskuplje mjesto za iznajmljivanje u Evropi.

Na osnovu podataka Euronewsa i Rightmovea, prosječna kirija u Londonu porasla je na nevjerovatnih 3.220 evra mjesečno – 2.5 odsto više nego prošle godine, piše “TimeOut”.

Pročitajte još

Na drugom mjestu je Amsterdam, gdje, prema podacima Statista, mjesečni zakup jednosobnog namješten stana košta 2.275 evra. Nizozemski gradovi zauzimaju istaknuto mjesto na ovoj listi, sa Roterdamom, Hagom i Utrehtom među prvih 10, navodi “24Sedam”.

Najskuplji gradovi za iznajmljivanje u Evropi:

London: 3.220 evra

Amsterdam: 2.275 evra

Rim: 2.000 evra

Pariz: 1.862 evra

Roterdam: 1.795 evra

Den Hag: 1.790 evra

Minhen: 1.770 evra

Utreht: 1.746 evra

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu