Žena je uvijek stub porodice ako je odnos sa partnerom zdrav. Mi se držimo zajedno u porodici, uskačemo jedni drugima u pomoć kada je to potrebno.
– U suprotnom ne bismo mogli da opstanemo. Mene moja djeca i moja žena odmaraju, ne zamaraju me – kaže za Blic Marko Janketić.
Iako u njegovoj profesiji ne postoji radno vrijeme, tu su iscrpljujući snimajući dani, zbog kojih često nije kod kuće, a glumac otkriva kako uspjeva da balansira privatno i poslovno.
– Dešava se da smo neki period razdvojeni, to je prosto u prirodi moje profesije. Glumački posao je čergarski posao, non-stop ste na točkovima.
– Ako ne snimate, onda tezgarite, ako ne tezgarite, onda probate nešto drugo, i tako dalje. Često smo mi glumci i glumice odsutni, nismo kod kuće, ali opet je tu naša ljubav na testu.
– U dobru je lako dobar biti, na muci se poznaju junaci. Ne volim da pričam o svom privatnom životu, ali mogu vam reći da sam zadovoljan svojim porodičnim stanjem – istakao je Janketić.
Marko se našao u glavnoj ulozi filma „Pontonovo srce“, ljubavnoj priči u kojoj glumi automehaničara koji se zaljubljuje u glumicu u usponu, te shvata da automobili možda i ne moraju biti njegov centar svijeta.
Ova uloga mu je donijela i „Zlatnu mimozu“, zbog čega je naročito ponosan, a u intervjuu za „Blic“ Janketić otkriva iskustva sa snimanja, detalje saradnje sa Radetom Šerbedžijom, koliko porodica ispašta zbog njegovog posla, ali i kakav je zapravo lik kog on tumači. Kidi je jedan zatvoreni mladi čovjek s ranjenim srcem koje više nije dostupno za svakoga, ali uvijek se tu pojavi neko ko umije da otvori ta vrata i da pomogne čovjeku da procvjeta – kaže on.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu