Ovo je do temelja uzdrmalo optužnicu u kojoj se navodi da je na Krunića i Pavlovića pucano izvan vozila.
Šipka je ujedno doveo u sumnju iskaz krunskog svjedoka i jedinog preživjelog iz džipa Gorana Ilića.
Šipka je tako zaključio da materijalni tragovi ne potkrepljuju iskaz Ilića.

U kratkim crtama vozilo se nije kretalo u trenutku napada u Glamočanima kod Banjaluke, već je bilo zaustavljeno, a ni Ilić, prema ocjeni forenzičara koji je radio 3D rekonstrukciju, u trenutku ranjavanja nije bio u džipu, kako je izjavio, nego van njega.
Nalaz vještaka uzdrmao je juče osim optužnice i sve u sudnici, osim naravno odbrane optuženih, a posebnu težinu svemu daje to što je Šipku angažovao upravo Okružni sud Banjaluka, a nakon što je Vrhovni sud RS ukinuo prvostepene presude optuženima.
Pitanje za milion dolara jeste šta je sljedeće. Da li će Posebno odjeljenje Republičkog tužilaštva otvoriti ponovo istragu ili će se svi kao i mnogo puta do sada praviti kao da se ništa bitno nije dogodilo, i držati one poznate fraze koja caruje u pravosuđu Srpske, “bolje vrabac u ruci, nego nešto veće na grani”.
Sumnje koje prate ubistvo Slaviše Krunića
Slučaj teškog ubistva Slaviše Krunića i Žarka Pavlovića od samog starta je svakim danom otvarao više pitanja, nego što je nudio odgovora.
U početku je djelovalo sve savršeno. Na mjestu ubistva pronađeno je tijelo jednog od napadača, a nedaleko od njega i oružje kojim je izvršeno mučko ubistvo. Neko će reći presavršeno.
Navešćemo samo neke od sumnji koje prate ubistvo Slaviše Krunića i Žarka Pavlovića od početka.

Naime, nakon teškog ubistva, na mjestu navodnog napada na Krunića (navodnog, jer ni to nije jasno utvrđeno) pronađeno je tijelo Željka Kovačevića. Ni danas, šest godina nakon zločina ne zna se tačna lokacija na kojoj je Kovačević uopšte ubijen.
Forenzičar Šipka izjavio je juče kako nije mogao da uradi rekonstrukciju ubistva napadača Željka Kovačevića jer se Ilićeva priča ni u ovom dijelu ne slaže sa tragovima na mjestu zločina.
Sudija Jukić ga je zatim pitao zašto nije uzeo u obzir položaj čaura i druge tragove, a Šipka je odgovorio da su čaure nepouzdane.
I nakon prvostepene presude kojom su optuženi Benedi Đukanović i Rodoljub Gajić osuđeni na 40, odnosno 20 godina zatvora, dok je trećeoptuženi Emilio Baldo oslobođen usljed nedostatka dokaza, bilo je jasno da nešto ozbiljno ne štima u ovom slučaju, ali je sve prepušteno odluci Vrhovnog suda RS.
Da je kojim slučajem vrhovni sud potvrdio ovu presudu, slučaj teškog ubistva Slaviše Krunića i Žarka Pavlovića bio bi zaboravljen. Na sreću i u ovom pravosuđu kakvo nam je nametnuto, ipak ima poštenih sudija. Za sada.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu