Hronika

PRIMIO MITO NA RADNOM MJESTU Uhapšen bivši radnik obezbjeđenja u Fondu PIO u Požarevcu

Policija je uhapsila Ž. S. (64) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično djelo trgovina uticajem.

PRIMIO MITO NA RADNOM MJESTU Uhapšen bivši radnik obezbjeđenja u Fondu PIO u Požarevcu
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Akciju su izveli pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odjeljenja za borbu protiv korupcije UKP, u saradnji sa Posebnim odjeljenjem za suzbijanje korupcije Više javnog tužilaštva u Kraljevu.

Uhapšeni se sumnjiči da je kao zaposlen na poslovima obezbjeđenja u PD “Dobergard” doo Beograd, iako već duže vrijeme nije raspoređen na obezbjeđenju u Filijali PIO Fonda Požarevac, od jednog muškarca zahtijevao i primio 900 evra, kako bi uticao na članove komisije da donesu rješenje kojim bi se supruzi oštećenog muškarca odobrilo ostvarivanje prava na novčanu pomoć za tuđu brigu i njegu.

Pročitajte još

Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom tužilaštvu, piše Blic.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu