Trivićeva je rekla da je na sastanku razgovarano o planovima za naredni period u ovoj ustanovi kulture, sa posebnim akcentom na međunarodnu saradnju, koja je posebno značajna da bi umjetnici bili vidljivi van granica Srpske.
– Obilježavanje 90 godina uspješnog rada ove ustanove kulture, koja je najstarija na ovom području, dovoljno govori o tome kakvi su kadrovi prošli kroz nju i koliko je pojedinaca i ansambala obilježilo istorijski period njenog funkcionisanja – rekla je Trivićeva.
Ona je rekla da će sa predstavnicima ustanova kulture u Srpskoj u narednom periodu razgovarati o tome na šta treba obratiti pažnju, kako bi se unaprijedio rad tih ustanova.
Ministarstvo će, navela je ona, u narednom periodu razmotriti prijedloge ustanova kulture iz Srpske o projektima za koje su im potrebna sredstva.
Dodigova je izrazila zadovoljstvo jer su dobri rezultati ostvareni i u periodu krize izazvane pandemijom virusa korona, jer je jedno od rijetkih teatara u regionu koje je izvršilo svoju ulogu u takvoj situaciji.
– Još u maju prošle godine smo nastavili sa radom, prilagođavajući se uslovima i datim mjerama, te smo bez obzira na sve te izazove prošle godine u ovu kuću donijeli još devet nagrada i priznanja – rekla je Dodigova novinarima, nakon sastanka sa Trivićevom.

Ona je izrazila zadovoljstvo jer su na sastanku otvorena mnoga pitanja, koja će doprinijeti da se podrška i saradnja nacionalnog teatra i resornog ministarstva u narednom periodu unaprijedi.
Kada je riječ o izdvajanjima za kulturu iz republičkog budžeta, Dodigova je rekla da je ta sredstva potrebno povećavati u skladu sa mogućnostima.
– Umjetnost ima značajnu ulogu za društvo, pa tako i za Republiku. Svojim kreativnim potencijalom možemo nekada nadomjestiti nedostatak sredstava – rekla je Dodigova.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu