Biznis

Uz "Rent a bag" do željene torbice u svakoj prilici: Isidora pokrenula biznis po uzoru na "Seks i grad", ovo su pravila prilikom IZNAJMLJIVANJA

Živimo u eri brze mode i društvenih mreža, a kombinacija ova dva fenomena ima enorman uticaj na ekonomiju, ali i na ekologiju.

Uz "Rent a bag" do željene torbice u svakoj prilici: Isidora pokrenula biznis po uzoru na "Seks i grad", ovo su pravila prilikom IZNAJMLJIVANJA
FOTO: YSL INSTAGRAM/ SCREENSHOT

Luksuzni brendovi zarađuju kao nikad dosad. Tako nastaje svojevrsni paradoks, istovremeno se bacaju tone odjeće, količina otpada raste, a žene i dalje nemaju šta da obuku te kupuju garderobu i asesoare iznova i iznova.

Isidora Vuković je zato pokrenula biznis iznajmljivanja torbi “Rent a bag”, koji ženama olakšava modne (i finansijske) muke.

“Rent a bag” je inovativni koncept koji omogućava da se po pristupačnim cijenama iznajme torbe nekog luksuznog brenda, koje inače koštaju i više hiljada evra. Iako ideja nije izvorno njena, Isidora je inspiraciju sa televizijskog ekrana prilagodila prilikama u Srbiji.

– Inicijalno sam inspirisana filmom “Seks i grad” u kom se pominje takav koncept. Naš cilj je da devojkama pružimo dodatan način konzumiranja mode. Pored kupovine novih i “second hand” torbi, devojke sada mogu da iznajme torbu onda kada im je potrebna za određenu priliku – vjenčanje, rođendan ili bilo kakvu proslavu, bez velikog ulaganja. Pomislila sam, ako se već iznajmljuju svečane haljine, zašto devojkama ne bismo pružili i ovu opciju – rekla je Isidora.

Kako dalje navodi, često je i sama kupovala torbe za određene prilike koje bi ponijela nekoliko puta i onda bi joj “samo stajale u ormaru”, što je situacija koja se desila gotovo svakoj ženi.

Osim što je troškovno efikasno, na ovaj način zajedno brinemo o našoj planeti, što je zapravo i najvažnije. Koliko samo devojaka može nositi jednu torbu. Na ovaj način ne samo da promovišemo dijeljene i zajedništvo, već i smanjujemo potrošački otpad – kaže ona.

Ova mlada preduzetnica ističe da “svaka torba koju podijelimo predstavlja korak bliže budućnosti u kojoj moda i briga o okolini idu ruku pod ruku.”

– Zadovoljna sam interesovanjem i odzivom devojaka. Ono što mi je najvažnije jeste da devojke i same uviđaju koliko je ovo jedan ekološki koncept koji je vrlo praktičan kada im zatreba torba za određenu priliku, a ne žele da je kupe – rekla je ona.

Cijene iznajmljivanja torbi

Prema Isidorinim riječima, cijene iznajmljivanja torbi su formirane na osnovu niza troškova koje zahteva mali biznis poput njihovog, a koje bi trebalo pokriti.

Na primer, cijena popularne “Jacquemus Le Chiquito moyen” crne torbe, koja je neizostavni modni dodatak na slikama poznatih influenserki, može se iznajmiti za 40 KM (2.400 dinara). U ponudi je ista torba i u lila boji.

“Gucci Marmont Supper Mini” model košta 60 KM (3.600 dinara), a po istoj cijeni možete ponijeti i “Louis Vuitton Felicie Pochette”.

Posebno atraktivna je i torbica “Yves Saint Laurent le 5 à 7”, a ovaj čuveni model koji podiže svaku kombinaciju možete imati za 80 KM (4.800 dinara), što je najveća cijena koja se može vidjeti na sajtu “Rent a bag”.

– Kako se posao bude razvijao tako ćemo širiti i asortiman u skladu sa željama naših klijenata –  objašnjava sagovornica.

Pročitajte još

Kako funkcioniše iznajmljivanje torbi?

Gore navedene cijene se odnose na iznajmljivanje po danu. Minimalni period koji torba može da bude kod vas je jedan dan, maksimalno sedam dana. Na sajtu se navodi da postoji mogućnosti rentiranja duži vremenski period, pa se u tom slučaju cijena dogovara naknadno.

Depozit je obavezan bez obzira o kojoj torbi i dužini iznajmljivanja je riječ. Depozit uzimamo kao vid sigurnosti u slučaju da dođe do oštećenja torbe, isto kao i u slučaju iznajmljivanja automobila ili stana. Depozit vam se vraća prilikom povrata torbe ukoliko je sa njom sve u redu – objašnjeno je na sajtu.

Svi pasionirani ljubitelji torbi će ih čuvati, naročito ove modele, ali ako i dođe do oštećenja, iz “Rent a bag” savetuju da ih korisnice ne čiste na svoju ruku, već će se one time pozabaviti.

Kako još navode, torbe se uvijek preuzimaju lično za šta je potrebno da imate više od 18 godina i važeći lični dokument (ličnu kartu ili pasoš) u zakazanom terminu. Takođe, torbe se preuzimaju lično na dan u vrijeme kada vam počinje period iznajmljivanja i vraćaju se lično na dan i u vreme isteka perioda iznajmljivanja.

Koncept iznajmljivanja torbi je prethodnih dana odjeknuo društvenim mrežama, mišljenja su podijeljena, ali je sigurno da niko nije ostao ravnodušan. Mnogi će zasigurno bar jednom sebe častiti brendiranom torbicom “kupljenom” na ovaj način, piše Blic.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu