Milorad je, najprije sa komšijama izgradio put „za sopstvene potrebe“, odnosno da bi mogli da isparkiraju vozila, a onda su u paralelnoj ulici počeli radovi. Sva vozila, od automobila do šlepera, počeli su da koriste njihov put.
Imam malu djecu i zabrinut sam za njihovu bezbjednost. Ljudi voze ovdje 100 kilometara na sat i to traje već dvije godine. Ne mogu da se dogovore uopšte ko ima prvenstvo, ulaze u dvorišta pola metra da bi se mimoišli – ispričao je Milorad za TV Prva.

Kako je dodao, zbog kamiona teških i po nekoliko tona, koji prolaze, napravili su rupe na putu, a prilikom prolaska šlepera jednom mu je oštećen oluk na kapiji. Prema papirima iz katastarskog plana, dodaje Milorad, 1,80 metara širine spornog puta je u njegovom vlasništvu.
Međutim, mišljenja komšija o samoinicijativnom uređenju puta su podijeljena. Dok jedni tvrde “da se ne mogu postavljajti ležeći policajci prema svom nahođenju”, drugi hvale Miloradov podvig “pozivajući se na bezbjednost djece”.
– Imam unuče od pet godina. Ne možemo da izađemo na ulicu da prošetamo – kaže komšinica.
Predsjednik opštine: “Rješenje je strpljenje”
Milorad priča da su se više puta obraćali za pomoć opštini Zemun, ali tvrdi da nikada nisu dobili odgovor.

Predsjednik opštine Zemun, Dejan Matić kaže da je upoznat sa problemom stanara Nove 3, ali dodaje da su obje strane u pravu.
– Neko je htio da uspori brzinu saobraćaja kroz ulici i da tako spase nečiji život. S druge strane, kamioni nemaju gdje da prođu i moraju tuda jer se paralelni put u blizini trenutno renovira i zato je postala veća frekvencija saobraćaja na ovom “privatnom” putu. Na početku našeg mandata obišli smo kompletnu teritoriju opštine i evidentirali smo više od 320 neasfaltiranih ulica. Od toga, više od 300 smo već završili ili u ovoj godini privodimo kraju. Do kraja maja se očekuje završetak radova, a do tada molim građane da budu strpljivi – ispričao je Matić.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu