Kultura

Predstava "Crvenkapica" osvojila čak 3 nagrade: Veliki uspjeh Dječijeg pozorišta na 12. Međunarodnom festivalu lutkarstva Crne Gore

Predstava "Crvenkapica", Dječijeg pozorišta Republike Srpske u režiji Ljudmile Fedorove, osvojila je čak tri nagrade na 12. Međunarodnom festivalu lutkarstva Podgorica – Crna Gora 2025, koji je završen sinoć.

Predstava "Crvenkapica" osvojila čak 3 nagrade: Veliki uspjeh Dječijeg pozorišta na 12. Međunarodnom festivalu lutkarstva Crne Gore
FOTO: GORAN ŠURLAN/RAS SRBIJA

Stručni žiri umjetničkom ansamblu “Crvenkapice” je dodijelio Specijalnu nagradu za kolektivnu igru, nagradu za scenografiju, a od pet glumačkih nagrada, žiri je Nagradu za glumačko majstorstvo dodijelio Aleksandru Blaniću, za ulogu Vuka.

Predstava “Crvenkapica” je prošle godine osvojila i 4 nagrade na 31. Međunarodnom festivalu pozorišta za djecu Subotica (nagradu za  najbolju predstavu od dječijeg žirija, od stručnog žirija nagrade za režiju, za estetiku i za kolektivnu animaciju lutaka), pa je i Festival u Podgorici potvrdio izvrsnost ove predstave i neprikosnoveni autoritet umjetničkog ansambla Dječijeg pozorišta Republike Srpske.

Kako su na oba festivala članovi žirija bili impresionirani kolektivnom igrom i animacijom lutaka,  vrijedi naglasiti da sedam glumaca (Dragana Ilić, Aleksandar Blanić, Svjetlana Andrić, Aleksandra Spasojević, Zorana Šuman, Nikola Milaković i Duško Mazalica) i u ovoj predstavi igraju kao jedan, jer ovakva profesionalnost, vještine i predanost igri snažno potvrđuju zašto se ansambl DPRS svrstava među najbolje u regionu.