Svijet

(VIDEO) Balade, klavir i poruka koja je sve rasplakala: Održana rođendanska žurka za zarobljenog mladića iz Srbije u Tel Avivu

Oko hiljadu ljudi, većina umotanih u nekoliko slojeva, u prohladnoj zimskoj večeri, okupilo se na "Trgu talaca" u Tel Avivu da obilježi 24. rođendan Alona Ohela — njegov drugi u zarobljeništvu u Hamasu.

Alon Ohel
FOTO: @UNPLUGISRAEL / X / SCREENSHOT

Na bini je postavljen veliki transparent sa natpisom: „Znamo da nam se vraćaš živ, da budemo zagrljeni kod kuće”.

Na trgu mogu da se čuju tihe hebrejske balade u pratnji klavira. Alon je i sam strastveni pijanista. Kasnije nastupa izraelski pop pjevač Ivri Lider, kome je danas takođe rođendan.

Juče je Ohelova porodica dobila prvi znak da je mladić živ otkako je otet sa muzičkog festivala Nova 7. oktobra 2023.

Alonova majka Idit rekla je sinoć za Kanal 12 da su taoci koji su se vratili izvijestili da je njen sin držan u podzemlju u tunelu Hamasa, vezan, izgladnjen i da pati od neliječenih rana od gelera.

Pročitajte još

Govoreći na Trgu talaca, ona kritikuje vladu zbog neuspeha da započne pregovore o drugoj fazi sporazuma o prekidu vatre i taocima u Gazi, kada je Alon predviđen za oslobađanje.

Ona kaže da su njenu porodicu, nakon što je dobila znak života od sina, kontaktirali visoki zvaničnici širom sveta, ali „postojala je jedna vlada čiji predstavnici se nisu potrudili da razgovaraju sa nama — vlada Izraela“.

Ona traži od američkog predsjednika Donalda Trampa da „učini sve što je u njegovoj moći da osigura da se ovaj dogovor nastavi“, piše Blic.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu