Naime, radnici štrajkuju od 19. marta, tražeći od banjalučke Gradske uprave da riješi problem između Javnog preduzeća “Dep-ot”, koje upravlja deponijom, i privatnog komunalnog preduzeća “Čistoća” iz Banjaluke, koje je zaduženo za odvoz otpada.
-Čekamo ovdje dan-noć, ljudi kisnu, gladni, žedni. Ne znam šta je ovo, jel nema nikakvog dogovora između vlasti i ove firme? Ovo nikako nije u redu – rekao je radnik “Čistoće”.
Štab za vanredne situacije Banjaluke proglasio je u nedjelju vanrednu situaciju na području grada i izdao naredbu da preduzeće “Dep-ot” odmah počne sa radom u punom kapacitetu, 24 časa dnevno, bez ikakvih ograničenja.




Tada je gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković, naveo je da u gradu svakodnevno ostaje 300 tona neodveženog otpada, što ugrožava zdravlje građana.
Direktor preduzeća “Dep-ot” Ratko Jokić upitao je gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića da li zaista ne zna kako funkcioniše sistem odvoza i deponovanja otpada ili se samo pravi naivan i pozvao ga da preuzme odgovornost.




Dok traje prepucavanje između gradske vlasti i rukovodstva „Dep-ot“, ispaštaju građani, koji strahuju da bi ove omanje deponije, osim što predstavljaju veliko ruglo, mogle da postanu i izvor opasnih zaraza.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu