Svijet

(VIDEO, FOTO) Nova muka za stanovnike: Nakon požara Kalifornija se SUOČAVA SA KLIZIŠTIMA i odronima zbog obilnih kiša

Oblasti u Kaliforniji koje su nedavno bile pogođene požarima, sada se suočavaju sa klizištima i odronima do kojih dolazi zbog jakih kiša koje padaju.

(VIDEO, FOTO) Nova muka za stanovnike: Nakon požara Kalifornija se SUOČAVA SA KLIZIŠTIMA i odronima zbog obilnih kiša
FOTO: CAROLINE BREHMAN/EPA

Produženi period jake kiše izazvao je zabrinutost zbog potencijalnih klizišta u Malibuu, Altadeni i drugim regionima tokom vikenda, prenosi CBS njuz.

U nedjelju popodne, veliki broj malih muljnih tokova prouzrokovao je zatvaranje puteva u oblastima u blizini mjesta gdje je bjesnio požar Palisejds, zbog čega je otkazan rad škola danas u ​​Malibuu.

Zbog klizišta pojedini automobili su ostali zaglavljeni, a stanovnicima je savjetovano da preduzmu mjere predostrožnosti, kao što su informisanje o vremenskoj prognozi i hitnim upozorenjima, kreiranje porodičnog plana za vanredne situacije sa određenom rutom za evakuaciju, kao i da pri ruci imaju radio na baterije, baterijsku lampu i pribor za prvu pomoć.

Pročitajte još

Odjeljenje šerifa okruga Los Anđeles izdalo je upozorenje o blatu i odronu kamenja u Altadeni i Malibuu, ističući da su ove oblasti pod “visokim rizikom”.

Upozorenje na poplave u Palisejsdu, Franklinu, Itonu, i još nekim oblastima produženo je za još 16 sati, a za ponedjeljak je izdato upozorenje o poplavama u Malibuu, prenosi Telegraf.

Vozačima je savjetovano da izbjegavaju rizična područja i planinske puteve tokom nevremena, a kako se navodi očekuje se da će se vrijeme pogoršati kasnije u toku dana.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu