Podaci kompanije Luminate, koji prati podatke o strimovanju, pokazuju da je gledanost “Konklave” skočila za 283 odsto 21. aprila, nakon vijesti o smrti pape Franje.
Gledanost striminga za “Konklavu” dostigla je 6,9 miliona minuta do kraja 21. aprila, u poređenju sa oko 1,8 miliona minuta 20. aprila, naveo je Luminate.
Following the passing of Pope Francis, viewership of ‘CONCLAVE’ increased by 283%, reaching nearly 7 million minutes watched.
‘THE TWO POPES’ generated renewed interest, with viewership spiking 417% from Sunday.
(Source: https://t.co/2GKd2LenFg) pic.twitter.com/LUG79kYXnd
— Film Updates (@FilmUpdates) April 22, 2025
“Konklava”, zasnovana na istoimenom romanu britanskog pisca Roberta Harisa iz 2016. godine, priča priču o intrigama i trgovini konjima iza kulisa tokom izbora novog pape nakon smrti prethodnog pape.
After the death of Pope Francis, viewership for CONCLAVE surged by 283%, with nearly 7 million minutes watched. pic.twitter.com/FqlvzEQBmq
— cinesthetic. (@TheCinesthetic) April 23, 2025
Film je režirao njemački reditelj Edvard Berger, a glavne likove tumače Ralf Fajns, Stenli Tuči, Džon Litgou i Izabela Roselini. Ostvarenje je veliki publicitet dobilo u februaru kada je papa Franja bio u kritičnom stanju sa dvostrukom upalom pluća. “Konklava” je osvojila četiri BAFTA nagrade, uključujući one za najbolji film i najbolji adaptirani scenario, na dodjeli nagrada Bafta. Takođe, dobio je osam nominacija na dodjeli Oskara u martu, između ostalog u kategorijama Najbolji film, Najbolji glumac i Najbolja sporedna ženska uloga.
Prema istom izvoru, ostavenje “Dvojica papa” zabilježilo je skok od 417 odsto u gledanosti 21. aprila, pri čemu je film zabilježio 290.000 minuta gledanosti 20. aprila i 1,5 miliona minuta sljedećeg dana.
Biografski dramski film, dostupan na Netfliksu, bavi se prenosom vlasti sa pape Benedikta na papu Franju, u prvoj dobrovoljnoj ostavci pape u više od 700 godina.
U filmu “Dvojica papa”, u režiji brazilskog režisera Fernanda Meirelesa, glumili su Entoni Hopkins (87) kao papa Benedikt i Džonatan Prajs (77) kao papa Franja, prenosi b92.
Dobio je tri nominacije na dodjeli Oskara 2020. i to u kategoriji Najbolji glumac, Najbolji sporedni glumac i Najbolji adaptirani scenario.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu