Banjaluka

(VIDEO) Studentima zadaje glavobolju KRUŽNI TOK KOD KAMPUSA "Prelaz preko ulice zavisi od raspoloženja i DOBRE VOLJE VOZAČA"

Banjalučki studenti strahuju za svoj život zbog neiscrtanog pješačkog prelaza na kružnom toku kod kampusa, što otežava njihovo bezbjedno kretanje.

(VIDEO) Studentima zadaje glavobolju KRUŽNI TOK KOD KAMPUSA "Prelaz preko ulice zavisi od raspoloženja i DOBRE VOLJE VOZAČA"
FOTO: BL_PORTAL/X/SCREENSHOT

Nakon završenih radova na asfaltiranju, kod ulaza u kampus još nije iscrtan pješački prelaz, te je jedini  način prelaska duže čekanje na ovom potezu kako bi pješaci uhvatili trenutak kada nema automobila.

Prolaz ispod puta nije u funkciji jer je kapija sa strane kampusa zaključana!

zaključan prolaz kod kampusa
FOTO: SRPSKAINFO

Prelaz preko ulice zavisi od raspoloženja i dobre volje vozača. Većina njih se ne zaustavi na vrijeme svaki put, što za nas studente koji smo stalno u žurbi i obavezama predstavlja poteškoću. Strahujem da će me jednom auto pokupiti – dodala je studentkinja koja živi u domu u kampusu.

Inače, ovo područje je veoma prometno zbog svakodnevnog kretanja studenata, ali i ljudi koji sa djecom šetaju Univerzitetskim gradom.

Pročitajte još

Kako dodaje studentkinja, aktuelna zimska sezona i otvaranje banjalučkog “Zimzobala” stvorili su dodatnu gužvu.

– Jedini način prelaska na drugu stranu ceste jeste pretrčavanje ili hvatanje momenta kada auta ne nailaze. Bojim se da ću takvim prelaskom završiti pod točkovima. Nadam se da će se u što skorije vrijeme ovaj problem riješiti i pješački prelaz biti iscrtan – izjavila je studentkinja banjalučkog Univerziteta, prenose Nezavisne.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu