Sudbine

(VIDEO) Mlada žena do najbliže prodavnice PUTUJE 10 SATI: Osvojila je TikTok snimcima života u udaljenoj zajednici

Kanađanka Hilari Meser-Barov osvojila je TikTok snimcima svog stila života u izolovanom mjestu u Kanadi koje je udaljeno deset sati vožnje od najbliže trgovine, ljekara i drugih usluga.

Hilari živi u izolovanom mjestu u Kanadi
FOTO: @NORTH_PHASE/TIKTOK/SCREENSHOT

Prije pet godina, ona je napustila svoj rodni grad Vankuver u Britanskoj Kolumbiji gdje je živjela 29 godina da bi se preselila u Biver Krik, Jukon udaljenu zajednicu sa oko 90 stanovnika, prenosi Biznis Insjder . Tamo živi sa svojim suprugom i psom Čilijen.

– Osjećam da je privilegija putovati – rekla je ona za Jam Press o izletu do najbližeg grada, a koji je zabilježila na TikTok snimku sa preko 2,6 miliona pregleda.

@north_phase

Every 6-8 weeks we go and get groceries and do errands in town. Come check it out! #yukon #groceryshopping #canada #fyp #foryou #foryoupage

♬ Moon (And It Went Like) (feat. Julia Minkin) – Kid Francescoli

Ona često snima iskušenja i nevolje svog stila života za preko 150.000 pratilaca na TikToku. Svakih šest do osam mjeseci, ona i njen suprug moraju preći 480 kilometara da bi kupili namirnice i prisustvovali sastancima u gradu.

Pročitajte još

– Kupujemo namirnice, hranu, hranu za pse i razne kućne potrepštine kao što su toaletni papir, sredstva za čišćenje, potrepštine za baštu – rekla je.

Prije nego što se upute u najbliži grad, par mora da sastavi sveobuhvatan spisak namirnica kako bi osigurali da dobiju sve što im je potrebno tokom ovih opskrbnih putovanja na velike udaljenosti. Nema povratka sutradan ako zaborave toalet papir.

Svako putovanje košta oko 1.250 dolara, uključujući hranu, benzin i potencijalni smještaj ako se par zaustavi preko noći.

– Budući da su putevi tako udaljeni, važno je da budemo spremni na mogućnost da ostanemo nasukani neko vrijeme – dodala je.

Zbog muke i troškova odlaska u kupovinu, ona i njen muž primorani su djelimično živjeti od zemlje.

– Imamo baštu na koju se u toplijim mjesecima uveliko oslanjamo i hranimo. Osim toga, jedemo divlje meso i ribu, što smanjuje naše troškove za namirnice, posebno tokom ljeta – navela je.

Tokom godišnjih doba kada imaju samo četiri sata sunčeve svjetlosti i ekstremno niskih temperatura, ostaju preko noći u gradu. Iako ljekar posjećuje njihovu malu zajednicu dva dana mjesečno, moraju putovati u Vajthors na preglede specijaliste ili procedure kao što su rendgenski snimci, ultrazvuk i određene krvne pretrage.

Planiranje nepredviđenih situacija je značajan dio u životu ljudi u ovoj udaljenoj zajednici, prenosi Klix.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu