Kultura

(VIDEO) "Ne znam u čemu je bio problem" Stiven King je ODBIO DA GLUMI u legendarnoj TV seriji

Stiven King, jedan od najboljih savremenih pisaca, poznat je ne samo po svojim romanima i adaptacijama, već i po povremenim glumačkim nastupima.

Stiven King
FOTO: @COLBERTLATESHOW/YOUTUBE/SCREENSHOT

Iako nikada nije pretendovao za Oskara, godinama je njegovao specifičan stil kratkih nastupa u filmovima i serijama.

Prvi put se pojavio na ekranu u Knightriders Džordža A. Romera kao čovjek koji jede sendvič, a nakon toga smo ga vidjeli u brojnim projektima zasnovanim na njegovim djelima, kao i u popularnim serijama poput Frasier i Sons of Anarchy.

Međutim, King je odbio da ponovo sarađuje sa jednom od najpoznatijih, legendarnih animiranih serija – Simpsonovi.

Pročitajte još

Iako je već gostovao u epizodi 12. sezone Ludi klovn Popi, glumeći samog sebe, odbio je da učestvuje u kasnijoj epizodi Not It, posvećenoj njegovom najpoznatijem djelu “It”, u kojem Krasti preuzima ulogu Penivajza.

Mat Selman, producent emisije, rekao je za CinemaBlend: – Stiven King, bivši gost u emisiji, odbio je da bude u ovoj epizodi. Nije želio. Ne znam u čemu je bio problem – prenosi Far Out Magazine.

Selman je takođe otkrio da je Kingu ponuđena uloga “užasnog grobara koji za kojeg se ispostavilo da je čudovište”, ali je to odbio.

On je dodao da neki autori možda i ne shvataju koliku moć imaju, prenosi Index.

– On je brend. On to mora da zna, on je Stiven King. On je tako legendaran, nemam vremena u životu da pročitam sve njegove knjige, a kamoli da ih sve napišem – rekao je on.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu