Hronika

(VIDEO) Pretresi i u Banjaluci: Granična policija u okviru akcije "Krajina" uhapsila 5 osoba zbog sumnje da su kao organizovana kriminalna grupa KRIJUMČARILI MIGRANTE

U okviru akcije "Krajina", pripadnici Centralne istraživačke kancelarije Granične policije BiH, uhapsili su pet osoba zbog postojanja sumnje da su, kao pripadnici organizovane kriminalne grupe počinili krivična djela organizovanje grupe ili udruženja za izvršenje krivičnog djela krijumčarenje migranata u vezi sa krivičnim djelom krijumčarenje osoba.

migranti
FOTO: GRANIČN APOLICIJA BIH

Tokom operativne akcije “Krajina”, pod nadzorom postupajućeg tužioca Tužilaštva BiH i u skladu snaredbama Suda BiH, izvršeni su pretresi prostorija i vozila na području Mostara, Banja Luke i Bužima koje koriste osumnjičene osobe.

-Za spomenutu kriminalnu grupu, koju je činilo šest državljana BiH, postoji osnov sumnje da je u periodu od avgusta do 2024. godine do novembra 2024. godine prokrijumčarila više od 100 osoba, državljana Turske iz Bosne i Hercegovine u Hrvatsku i dalje prema drugim zemljama Evropske unije. Navedene aktivnosti su realizovane u saradnji s Ministarstvom unutrašnjih poslova Hrvatske – saopšteno je iz Granične policije.

Pripadnici Granične policije BiH poduzimaju kontinuirane mjere i radnje na sprečavanju krijumčarenja osoba naročito na identificiranju organizovanih kriminalnih grupa koje vrše ovakrivična djela.

-Tokom 2024. godine, Granična policija BiH je podnijela 182 izvještaja o počinjenomkrivičnom djelu krijumčarenje osoba protiv 362 osobe i dostavila ih Tužilaštvu BiH. Ove aktivnostibiće nastavljene i u narednom periodu, jer sprečavanje nezakonitih migracija, kao i borba protivsvih vidova prekograničnog kriminala ostaju imperativi u radu Granične policije BiH – poručuju iz Granične policije.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu