Dobio je ime prema travnatim stepama na jugoistoku Južne Amerike. Ovom biljkom ćete unijeti dozu egzotike gdje god da je postavite.
Sijanje pampas trave
Ova se biljka razmnožava se sjemenom ili dijeljenjem. Dijeljenje je jednostavniji, ali ni uzgoj iz sjemena nije naročito težak način.
Sjeme treba posijati u rano proljeće na osunčanom mjestu, a oba biljka specifična je po tome što sjemenke ne treba prekrivati zemljom jer je za njihovo klijanje potrebna svjetlost i umjereno zalijevanje.Preporučljivo je stoga mjesto na kojem ste posijali pampas travu zaštititi mrežom, kako ptice ne bi pojele sjeme, prenosi Moje cvijeće.
Njega pampas trave
Pampas je jednostavan za održavanje i zahtjeva samo godišnje orezivanje. Ova izdržljiva trava ne voli vjetar i sušu, a otporna je na većinu bolesti i štetočina.
Mjesto sa puno sunca je idealno za ovu travu, mada može da raste i na djelimičnom suncu. Previše sjenke može dovesti do previše vlažnog tla, što može da izazove gljivične probleme.
Vlažno, dobro drenirano zemljište bogato hranljivim materijama neophodno je pampasu da raste. Kompost je dobar dodatak zemljištu jer obogaćuje tlo i pospješuje drenažu.
Zalivanje pampas trave
Pampasova trava je otporna na sušu. Najbolje je da dobija vodu iz prirodnih padavina, osim ako dođe do ekstremne suše. Kada je u pitanju nova biljka zalijte ih dobro nakon sadnje.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu