Kultura

(VIDEO) Svidio mu se scenario, izvedba ali i gluma: Tom Henks ovaj film smatra APSOLUTNO SAVRŠENIM

Tom Henks je, iako mu nije bilo nimalo lako, titulu savršenog filma odlučio da dodijeli ovom filmu.

Tom Henks
FOTO: ALLISON DINNER/EPA

Tom Henks, poznat po promišljenim odabirima i skromnom stavu, ipak odlučio je da titulu savršenog filma dodijeli filmu 2001: Odiseja u svemiru, koji, kako kaže, gleda “nekoliko puta godišnje”.

U šali je dodao: 

Mogao bih da vas vodim kroz cijeli film ali ne znam želite li baš to iskustvo – prenosi Far Out Magazine.

Henks je pohvalio i druge naslove, poput Boogie Nights, Das Boot i filma Luper, ali nijedan od njih nije nazvao savršenim.

Ipak, kada je u sklopu serijala The Movies na CNN-u upitan postoji li film koji smatra besprekornim, bez razmišljanja je odgovorio:

“Mislim da je Fargo film koji je savršen u svakom pogledu.” 

Film braće Koen opisao je kao pravo remek-djelo:

“Scenario je savršen, izvedba je savršena, gluma je apsolutno savršena.” 

Još prije nego što je sa njima sarađivao u filmu The Ladykillers, Henks ih je smatrao rediteljima čiji rad uvijek s nestrpljenjem iščekuje.

– Svaki put kad izađe novi film braće Koen, želim da ga pogledam- čak i ako ga ne razumijem – izjavio je za Phase 9.

Godinama kasnije Henks je s posebnim zanimanjem pratio i televizijsku adaptaciju Farga, u kojoj je njegov sin Kolin Henks igrao policajca Gasa Grimleja. Iako nije javno komentarisao sinovljevu ulogu, mnogi nagađaju da mu je to bio izvor ponosa, ali možda i blage zaštitničke nelagode, s obzirom na to da se radi o filmu koji Henks smatra jedinim zaista savršenim u istoriji kinematografije, prenosi B92.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu