Politika

VIDOVIĆ O ŠMITU "Nametanje protektorata pokazuje da ovakva BiH ne može samostalno da funkcioniše“

Bosna i Hercegovina se namjerno održava u vegetativnom stanju, sve u cilju sprječavanja napretka i razvoja Republike Srpske, smatra zamjenik predsjednika Ujedinjene Srpske, Siniša Vidović.

VIDOVIĆ O ŠMITU "Nametanje protektorata pokazuje da ovakva BiH ne može samostalno da funkcioniše“
FOTO: UJEDINJENA SRPSKA

On je upozorio da novi visoki predstavnik dolazi protiv volje, ne samo srpskog naroda, već i Ruske Federacije.

– Nametanje protektorata Bosni i Hercegovini još jednom pokazuje da ovakva država ne može samostalno da funkcioniše, već se vještački održava. Odlazećeg visokog predstavnika srpski narod neće pamtiti po dobru. Kao neko ko je trebao da pazi da se Dejtonski sporazum jednako primjenjuje na sve narode, Valentin Incko je svjesno favorizovao jedan narod, a pri tom se svim silama trudio da pogazi sve što je srpsko. Kao i za vrijeme svog mandata, tako i po njegovom isteku, on nije dobrodošao u Republiku Srpsku – poručio je Vidović.

Pročitajte još

Podsjećamo, Upravni odbor Savjeta za provođenje mira u BiH (PIK) mimo volje Rusije juče je imenovao Nijemca Kristijana Šmita za novog visokog predstavnika u BiH. O tome će OHR da obavijesti UN, a nakon toga se očekuje izjašnjavanje Savjeta bezbjednosti UN.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu