Na današnjoj, 2. telefonskoj sjednici, Vlada Republike Srpske ocijenila je da je zabrana ulaska Dodiku donesena bez jasnog pravnog osnova i razloga, da se radi o direktnom miješanju u unutrašnja pitanja i kršenju međunarodnih konvencija i da predstavlja korak unazad u odnosima i evropskoj perspektivi regiona.
-Radi zaštite političkog i institucionalnog integriteta Republike Srpske, Vlada Republike Srpske, u skladu s međunarodnim praksama, donosi recipročne mjere i uvodi zabranu ulaska u Republiku Srpsku Nataši Pirc Musar, predsjednici Republike Slovenije i Tanji Fajon, potpredsjednici Vlade i ministarki spoljnih i evropskih poslova u Vladi Republike Slovenije. Nalaže se Ministarstvu unutrašnjih poslova da navedenim osobama onemogući ulazak na teritoriju Republike Srpske , kao i da ih u slučaju boravka u Republici Srpskoj isprati van granica Republike Srpske – navodi se u zaključcima sa današnje sjednice – saopšteno je u Vladi Srpske.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.