Radojičić je naglasio da je Banjaluka jedini grad u regionu koji je pokrenuo ovakvu vrstu projekta.
-Naša želja je da kroz ove programe dođemo do onih grupa naših sugrađana koji zaslužuju posebnu pažnju i brigu. To su djeca i mladi, penzioneri, lica sa poteškoćama u razvoju i lica sa invaliditetom. Višestruka je korist od ovog projekta osobe sa poteškoćama u razvoju su bile radno angažovane, a sa druge strane imamo rezultat njihovog rada, a to je ekološki didaktički materijal koji će biti od koristi u školama i vrtićima. Nastavićemo ovaj program i u 2020. godini i nastojaćemo da u njega uključimo što više ljudi – rekao je Radojičić.

Sveobuhvatni cilj projekta je promocija razvoja i samoodrživost socijalnog preduzetništva kako bi se smanjila socijalna isključenost osoba sa invaliditetom i drugih marginalizovanih grupa.
Predsjednik Upravnog odbora Udruženja za pomoć mentalno nedovoljno razvijenim licima, Miroslav Stanović, ističe da je jedan od specifičnih ciljeva projekta učiniti vidljivim potencijale lica sa intelektualnim teškoćama u lokalnoj zajednici.
-Ovi proizvodi su veoma značajni u radu sa ovom populacijom djece, ali se mogu koristiti i u rehabilitaciji. Intenzivno radimo na razvoju i promociji socijalnog preduzetništva, a u našim radionicama su nastali didaktički proizvodi, čime smo pokazali da osobe sa intelektualnim poteškoćama itekako mogu biti korisne za društvo – kazao je Stanović.
Direktor centra „Zaštiti me“ Zorica Kuzmanović Vasilić, izjavila je da je projekat izrade didaktičkog materijala od velike važnosti i da će mnogo značiti u sprovođenju nastave u centru, pogotovo sa učenicima mlađeg uzrasta.
U okviru ovog projekta, izrađeno je više od 500 komada ekološkog didaktičkog materijala koji će biti korišten u 16 ustanova.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu