Zabava

„Valjanje po patosu nije poniženje“ Jedan od najplaćenijih harmonikaša progovorio o zaradi i kolegama sa estrade, pa pomenuo bakšiše od kojih se vrti u glavi

​Poznati harmonikaš Borko Radivojević bez zadrške govorio je o estradi, karijeri, velikim bakšišima, kolegama, ali i detaljima iz privatnog i poslovnog života koji su zaintrigirali javnost. 

Borko Radivojević
FOTO: BORKO RADIVOJEVIC/YOUTUBE/SCREENSHOT

Jedan od najupečatljivijih dijelova razgovora odnosio se na takmičenje iz mlađih dana, za koje i danas smatra da je ostalo pod znakom pitanja.

„Bio sam oštećen na takmičenju“

Borko je ispričao da i dalje pamti jedno harmonikaško takmičenje iz mladosti na kojem je, kako tvrdi, odsvirao gotovo bez greške, ali ipak nije odnio pobjedu.

– Imao sam jednu grešku, u jednoj rumunskoj numeri, u jednom delu su mi se na dvije sekunde malo razišle desna i lijeva ruka. To je bila jedina greška. Očekivalo se da prvo mjesto bude ili moje ili od jednog momka iz Niša, jer smo nas dvojica bili najzapaženiji. Međutim, pojavio se treći momak kog niko nije zapazio i na kraju je on pobijedio – rekao je Borko Radivojević u emisiji.

Kako je dodao, dodatnu sumnju u čitav ishod probudilo mu je to što je pobjednik kasnije završio kao klavijaturista u orkestru Miše Mijatovića.

borko radivojević
FOTO: A. KRSTOVIĆ/RINGIER

– To sve može da se provjeri. Ja ne znam da li je takmičenje bilo namješteno, ali postoje dosta čudne slučajnosti – rekao je Borko Radivojević, naglasivši da danas ipak nema loša osjećanja i da Mišu Mijatovića i dalje poštuje kao velikog muzičara.”

„Valjanje po patosu nije poniženje“

Govoreći o atmosferi na veseljima, Borko se osvrnuo i na scene koje publika najčešće pamti – sviranje po podu, među gostima i potpuni zanos muzikom. Kako je rekao u emisiji on u tome ne vidi ništa ponižavajuće, prenosi Skandal.

Ne moramo ništa. To nije moranje. Ali to je neka energija i vajb koji se dese u trenutku. Muzika ponese ljude, pa onda i nas. Ako mene neko smatra lošim muzičarem ili lošim čovekom zato što sam svirao na patosu, mišljenje takvog čovjeka me ne zanima – rekao je Borko.

Dodao je da se mnogi zgražavaju nad takvim scenama, ali da upravo u tome vidi iskrenu emociju i duh veselja.

O Đorđu Davidu: „To je njegovo pravo“

Dotakao se i komentara Đorđa Davida, koji je ranije govorio da se nikada ne bi ponašao na način na koji to rade pojedini muzičari na veseljima. Borko je na to odgovorio potpuno smireno.

– To je njegovo pravo. Ja nemam problem s tim. Naravno da ću mu se javiti kada ga sretnem. Svako ima pravo da stvari vidi na svoj način – poručio je Radivojević.

„Nisam bio ni sa jednom pjevačicom“

Jedna od tema koja uvijek izaziva pažnju javnosti jesu odnosi na estradi, posebno između muzičara i pjevačica. Ipak, Borko tvrdi da kod njega tu nema nikakve misterije.

– Ni sa jednom. Nikad me to nije zanimalo i nikad neće. Mene u životu zanimaju muzika i porodica, ništa dalje od toga – rekao je Borko.

Naglasio je i da nikada nije ulazio u takve priče, niti je na bilo kakve sugestije ili ponude pristajao.

Bakšiši od kojih se vrti u glavi

Posebnu pažnju izazvao je i dio razgovora o bakšišu. Borko je priznao da su cifre tokom karijere znale da budu ogromne, ali i objasnio da javnost često pogrešno doživljava te iznose.

– Bilo je ozbiljno velikih bakšiša. Desetine hiljada evra jesu, a bilo je i stotina hiljada. Ali to nije bakšiš za jednog čovjeka. To se deli, učestvuju orkestar, ljudi oko posla, nekad menadžer, nekad gazda. Nije to kako ljudi zamišljaju – rekao je harmonikaš.

Kako je istakao, novac mu nikada nije bio glavni motiv.

– Novac je posljedica. Meni nikad novac nije bio uzrok – poručio je.

„Kad krenem za Petrovac, ja sam srećan“

Iako ga posao često dovodi u Beograd, Borko je priznao da sebe nikada nije vidio kao nekoga ko bi trajno živio u prestonici.

– Ne volim Beograd zbog gužve, frke, trke, parkiranja… Volim dobre restorane i šetnju pored rijeke, ali kad krenem za Petrovac, ja sam srećan. Kad krenem iz Petrovca za Beograd, malo manje sam srećan – rekao je iskreno.