Zabava

NE MOŽE DA ŽIVI OD MUZIKE Čeda Čvorak poslije grupe "Luna" započeo novi biznis, ušteđevinu je uložio u ovo

Grupa "Luna" je dvehiljaditih bila jedna od najpopularnijih na estradi. Ipak, sa odlaskom Maje Marković iz grupe, popularnost je opala, a Čeda Čvorak iako povremeno nastup, pjevanje mu nije jedini izvor prihoda.

NE MOŽE DA ŽIVI OD MUZIKE Čeda Čvorak poslije grupe "Luna" započeo novi biznis, ušteđevinu je uložio u ovo
FOTO: PETAR MARKOVIĆ / RINGIER

Čedomir Rajačić, poznatiji kao Čeda Čvorak, se već neko vrijeme bavi i građevinarstvom. On je uložio ušteđevinu u izgradnju zgrada.

– Konačno, poslije nekoliko decenija mukotrpnog rada, muzika mu je sada više hobi i još više uživa u tome nego ranije. Kao investitor je vrlo uspješan, baš je zadovoljan. Znate i sami da je stanje na muzičkoj sceni svima haotično, čas ima posla, čas nema. E, zato je Čeda napravio pametan potez i obezbijedio se za buduće dane – naveo je izvor.

Inače, nedavno je u intervjuu za Blic Čeda Čvorak ogolio dušu i otkrio detalje o grupi “Luna” i pjevačici Maji Marković sa kojom je osnovao bend.

Pročitajte još

– Ne bavim se muzikom već 2-3 godine, bavim se nekim drugim biznisom ozbiljnim. Planiram da napravim jedan CD, gdje ću ja da pjevam kao kantautor, i album će se zvati “Samom sebi”. Ja kažem: “Počinjem da pravim novu karijeru koja će sigurno propasti”. To su pjesme koje nemaju ambiciju da naprave pare, imaću neki bend gdje ću sa njim pet puta godišnje odsvirati nešto – kaže Čeda.

O Maji Marinković iz grupe “Luna”

Prva pjevačica grupe Luna, Maja Marković napustila je ovaj sastav, a Čeda ističe da je poslije njenog odlaska trebalo da stane.

– Jeste, sa pjevačicom Majom Marković, grupa “Luna” je doživjela najveću ekspanziju. Tu je trebalo da stanem, to sam i u svojoj biografiji pokušao da objasnim, okolnosti su me natjerale da nastavim. Bilo je i kasnije hitova, zbog muzike bih probao dalje, evo publika to i dokazuje, da voli to. Želio sam da stanem i trebalo je, ali neke životne okolnosti su me naterale da nastavim, ekonomija je bila uputna. U svakom slučaju, šteta što smo uništili duo koji je radio odlično – kaže on i otkriva da danas nemaju kontakt:

– Nismo ni u kakvom odnosu, bio je neki blam, na jednoj televiziji, neka skrivena kamera, kad je pokušano da mi se napakuje, što ja nisam razumio. Sa većinom ostalih pjevačica sam u okej odnosima. Ja sam u njih ulagao, nisu one u mene. Što bih ja bio loš prema njima? One su moj proizvod. Mogu one da se ljute koliko hoće, ali one su moj proizvod, kao što smo svi mi proizvod Pinka.