Zabava

"Kažu da će ostati ožiljak" Milica Milša kod kozmetičarke saznala za tešku dijagnozu, dijagnostikovan joj rak kože

Poznata glumica Milica Milša suočila se sa ozbiljnim zdravstvenim izazovom nakon što je sasvim slučajno uočila sumnjive promjene na koži, za koje se kasnijim detaljnim pregledima ispostavilo da je riječ o karcinomu.

Milica Milša
FOTO: SNEŽANA KRSTIĆ/RINGIER

Milica Milša je u decembru prošle godine proživjela pravi šok kada je shvatila da se suočava sa rakom kože, ali je odmah reagovala i potražila stručnu medicinsku pomoć.

– Sasvim slučajno, pre nekoliko dana, kozmetičarka mi je otkrila promjenu na koži. Par dana kasnije i sama sam otkrila još jednu. Odmah sam otišla kod ljekara i dijagnostifikovan mi je basocelularni karcinom kože na dva mjesta. Juče sam imala dvije operacije. I dobro je što sam odmah otišla kod ljekara i što su operacije urađene odmah. Zato želim da upozorim sve da ne zanemaruju promjene na svojoj koži i da odmah odu kod ljekara čim primete nešto tako. Jer, to je jako bitno da bi se bolest izliječila. Idemo dalje – napisala je Milša u decembru.

Pročitajte još

Ona je zatim odmah operisana, te se oglasila nakon operacije.

– Hvala Bogu dobro sam, kada se to desilo ja sam odmah apelovala. Moja kozmetičarka je otkrila promjenu na koži, pa sam ja otkrila još jednu. Imala sam bazocelularni karcinom, to se operiše i skida, iskreno apelujem na sve ljude, da vode računa i da se pregledaju i da riješe sve. Moram da kažem da sam ja vidjela tu promjenu koja se meni pojavila negdje u septembru mjesecu, ja sam to vidjela, ali nisam očekivala da je nešto tako. Pitala sam moju kozmetičarku, a ona mi je rekla da odmah idem kod dermatologa i nekako me je naterala na to, jer sam ja htela da putujem, da odmorim, ali eto ja sam rekla Žarku i on me je odmah odveo, bio je moja najveća podrška, i opet ću apelovati idite na vreme, ne odlažite – rekla je Milica.

“Sada imam ožiljke”

Milica je otkrila i šta joj je prošlo kroz glavu i kako se osjećala kada je saznala sa čime se suočava.

– Iskreno nije nikada prijatno, moram da kažem da kada čuje bilo ko tu riječ karcinom, to sve isprepada. Ja sam vodila računa, karcinom kože se dobijaju od sunca, a ja sam koristila faktor 50 i opet se desilo. Iskreno ja sam čekala 27. decembar da se operišem i vodila računa da se ne razbolim, Hvala Bogu ja kada sam se operisala, dobila sam rezultate i sve je benigno, hvala Bogu opet kažem. Sada imam te male ožiljke, ali su mi oni nebitni, važno je da je sve dobro – iskrena je bila ona.

U suzama otkrila detalje oporavka

Milica je sa suzama u očima i knedlom u grlu u razgovoru za Blic pojasnila i kako je izgledao oporavak, te da je morala strogo miruje, te je čak i brojne kućne poslove morala da ostavi po strani.

– Sve se radi lokalnom anestezijom, ja sam došla kući, nisam mogla da govorim, bilo mi je teško, pluća me bole, takav je osećaj, seklo se, radilo se. Imala sam ideju da za Novu godinu napravim moju rusku salatu, ali ne možeš da seckaš. Ne možeš da spavaš, da sediš, ne možeš ništa. Konce vam skidaju između 10 i 12 dana, jer i oni zatežu, sad mažem nekim kremicama, kažu da će ostati ožiljak, što me ne interesuje, kakvi god da su, samo da toga nema više – rekla je ona ističući da nikada zdravlje ne smijemo zapostaviti:

– Činjenica je da nam je uvek nešto ‘bitnije’ od nas i našeg zdravlja, to je zabadanje glave u pijesak. Bolje je sve uraditi na vreme, bilo kakav problem da imate, potražite pomoć od doktora. Svaki posao će sačekati i svaki posao će postojati i bez vas, prenosi Blic.

Kako kaže, bilo je situacija kada su joj kroz glavu prolazile razne misli, te da bi se kancer ponovo mogao vratiti.