Zabava

"Ne nosim kravatu, dobila sam BOMBONJERU umjesto 80.000 evra" Marija Šerifović prije 19 godina donijela istorijsku pobjedu Srbiji na Evroviziji

Prije 19 godina, Marija Šerifović donijela je istorijsku pobjedu Srbiji na Evrovizija 2007 održanoj u Finskoj. Iako su se mnogi nadali da će država adekvatno nagraditi ovaj uspjeh, pjevačica je svojevremeno otkrila detalje svečanog prijema kod tadašnjeg predsjednika Boris Tadić, na kojem je, umjesto očekivane novčane nagrade, dobila samo slatkiše i kravatu namijenjenu menadžmentu.

Boris Tadić, Marija Šerifović
FOTO: MILAN ILIĆ, OLIVER BUNIĆ / RINGIER

Kako se prisjetila, pokojni Aleksandar Tijanić predložio je da Marija za svoj trijumf bude nagrađena iznosom od 80.000 evra, po uzoru na premije koje dobijaju sportisti na Olimpijskim igrama, ali taj prijedlog nikada nije realizovan.

„Dobili smo bombonjeru“

– Sjećam se šta je gospodin Tijanić tada rekao (predložio je da Marija dobije 80.000 evra kao i sportisti na Olimpijadi), to se nije dogodilo, ja sam otišla na prijem ili kako se to već zvalo, kod tadašnjeg predsjednika Boris Tadić. On je pitao: „Šta mogu da učinim za Vas?“. Šta da mu kažem?! Ne treba ništa da učinite, mislim šta ćete da učinite, ja sam za Vas učinila više, ne treba ništa za mene da učinite. Dobili smo kravatu i bombonjeru, that's it, eto, to je jedina istina – rekla je ona tada.

Pjevačica je kroz osmijeh istakla da kravatu ne nosi, te da je ona pripala menadžmentu, dok je za nju ostala samo bombonjera.

Pročitajte još

Ipak, Marija naglašava da joj materijalna zahvalnost države nije bila presudna:

– Ne nosim kravatu! (smijeh) To je bilo za menadžment. Za mene samo bombonjera. Ma, nema veze. Ma, koga briga, ej, ne treba meni niko da kaže ‘hvala’! Ja sam to učinila za naš narod, da budemo makar jedan dan u godini, ponosni, preponosni, Srbi, Balkanci, šta god, piše Blic.

Inače, grupa „Lavina“ u subotu, 16. maja, nastupa u finalu Evrovizija 2026 u Beču.