Zabava

Koliko zarađuju ako se nađu na reklami: Pjesma Vere Matović otkupljena za desetine hiljada evra, a ovaj pjevač ne pristaje ispod 50.000 evra

Pojedine pjesme izvođača našle su se u reklamama za određene brendove, a pjevači su navodno to naplatili od 5.000 do čak 20.000 evra.

Pjevačica Vera Matović
FOTO: MILAN ILIĆ/RINGIER

Đole Đogani je prodao autorska prava za pjesmu “Ljeto je” za 5.000 evra, a “Idemo na Mars” je iskorišćena za reklamu bijele tehnike i tu je dobio čak 10.000 evra.

đole đogani slađa delibašić
FOTO: SNEŽANA KRSTIĆ, ZORAN ILIĆ / RINGIER

Cijena može da ide i do 20.000 evra, ne mogu da navodim primjere, ali znam da su neki od ovih pomenutih uzeli tu sumu. Đole Đogani je za “Idemo na Mars” uzeo 10.000 evra, mislim da su se i Vera Matović i autor pjesme “Miki, Milane” ovajdili za na desetine hiljada evra. To je svjetski brend i ko zna koliko im je plaćeno. Knez je bio plaćen za učešće u kampanji posebno od iznosa za autorska prava. Inače, iznos zavisi od minutaže, a zakonom nije precizirano kolika je tačna nadoknada, već autor ima slobodu da određuje cijenu – rekao je dobro obaviješten izvor, pa nastavio:

Pročitajte još

– Ima i onih koji možda malo nisu realni kada je iznos u pitanju, pa zato u takvim formatima ne čujemo pjesme Olivera Mandića, koji drži visoku cijenu, a to je i do 50.000 evra, dok ima i onih koji besplatno ustupaju svoj rad, mada je to najčešće za serije i filmove – zaključuje sagovornik, prenosi Blic.

Pjesma Vere Matović završila u reklami sa Lukom Dončićem

Čuvena pjesma Vere Matović, “Miki, Milane” je završila u reklami za sportski brend Majkla Džordana, i to zahvaljujući Luki Dončiću.

Pjevačica Vera Matović
FOTO: SNEŽANA KRSTIĆ / RINGIER

Pjevačica je sama priznala da su regulisana autorska prava, a navodno suma za koju je otkupljena ova numera mjeri se u desetinama hiljada evra.

Nenad Knežević Knez je takođe završio u reklami. On se pojavljuje u reklamnom spotu, sve prati njegova pjesma “Mia Bella Signorina” s nešto izmjenjenim tekstom.