Svijet

(FOTO) BEBA ROĐENA NA NEBU Žena se porodila tokom leta, prisustvovala čak 3 ljekara

Početkom ove nedjelje u Erbasu A330-200 (registracija CS-TCE) kompanije Haj flaj na letu UU979 između Džaudžija (francuska teritorija u Indijskom okeanu) i Najrobija u Keniji, rođena je beba.

(FOTO) BEBA ROĐENA NA NEBU Žena se porodila tokom leta, prisustvovala čak 3 ljekara
FOTO: PAVO ŠTIMAC/FEJSBUK/SCREENSHOT

Igrom slučaja, u avionu je bilo čak troje ljekara, od kojih je jedan bio ginekolog akušer, pa su majka i beba imali čitav ljekarski tim koji se pobrinuo da porođaj u vazduhu prođe što bezbjednije, a kompanija je na svom profilu na Instagramu opisala događaj kao čudesan trenutak u vazduhu.

Iako avio-kompanije često ograničavaju putovanja trudnica u kasnim fazama trudnoće zbog rizika od porođaja u avionu, žena je sigurno donijela bebu na svijet prije slijetanja aviona.

Nakon pregleda u bolnici u Keniji, objavljeno je da su i majka i beba u dobrom stanju, navodi belgijski portal Aviation24.

Ovo, inače, nije presedan. Tokom prošle godine desio se takođe porođaj u avionu Viz Era baš na Međunarodni dan žena, dok je u novembru 2023. zabilježena i priča o porođaju u avionu Pegazus erlajnsa koji se još nalazio na pisti aerodroma Sabiha Gokčen u Istanbulu u Turskoj.

Jedna od ovih priča sa srećnim krajem vezuje se i za nekadašnji Jugoslovenski aero-transport.

Naime, 18. februara 1978. godine, u avionu nacionalne kompanije Jugoslavije, na letu iz Beograda za Sidnej, porodila se Marija Todeva i donijela na svijet dječaka.

Mariju, za razliku od slučajeva koji su opisani u posljednje tri godine, nisu porodili ljekari, već perser Radoje Rakočević – Roki i stjuardesa Slavica Ursić, koja je godinu dana kasnije nažalost stradala u nesreći.

Pročitajte još

U čast porođaja, dječak (koji sad ima 46 godina i živi u Australiji) dobio je ime Jatko, a tadašnji menadžment kompanije poklonio mu je osim imena i doživotnu besplatnu avio-kartu za sve letove tadašnje kompanije.

On tu čast nikad nije iskoristio i danas živi povučenim životom, piše b92.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu