Društvo

Znanje i ljubav spojio u uspješan posao: Goran dobio stari "porše", sredio ga i prodao kao da je nov (FOTO)

Vodeći se parolom "ima posla ko hoće da radi", Goran Srnić iz čačanskog sela Mrčajevci nije čekao da mu novac padne sa neba, već je zasukao rukave i sam sebi otvorio radno mjesto, koje mu se po svemu sudeći dobro posrećilo.

Goran Srnić pored auta
FOTO: RINA

Po struci je autolakijer, a u duši ljubitelj starih automobila, pa je znanje i ljubav spojio u uspješan posao.

– Dođu ti neki rijetki automobili, pa ti to predstavlja izazov. To su automobili koji su se davno pravili i sada za njih nema dijelova, morate ih naći ili sami napraviti. To je velika obaveza i odgovornost da to sve bude originalno i u što moguće boljem stanju i jednostavno da se vrati u život – kazao je Goran Srnić za agenciju RINA.

A da bi automobili stari i preko pola vijeka zasijali punim sjajem, potrebno je mnogo strpljenja, vremena i prije svega ljubavi za onom što radiš.

– Na svakom od njih potrebno je prvo limarija da se uradi, zatim nastupa mehanika, a zatim estetika i farbanje. Kao šlag na tortu dolazi tapaciranje i izrada završnog enterijera što ga čini unikatnim. Svega toga ne bi bilo da nema ljubavi prema svemu ovom, strpljenja i kasnije se dolazi do željenog pozitivnog rezultata – priča Srnić.

Ovako urađeni automobili često završe na aukcijama u inostranstvu. Tamo su, kako kaže ovaj vrijedni Čačanin, veoma traženi, ali su i cijene vrtoglavo porasle.

– U našoj radionici pronašla se jedna “porše karera” koja je prodata za oko 75.000 evra , ali i dosta drugih automobila kod nas dolazi i od kojih se ljudi ne odvajaju tako lako ni za kakve pare – ističe on.

A što se tiče kvaliteta, iskusno majstorsko oko ocjenjuje da su ranije automobili izrađivani od kvalitetnijih materijala i u odnosu na današnje pravljeni su da ih bar voze dvije generacije.

Goran Srnić pored auta
FOTO: RINA
stara auta
FOTO: RINA

– Sada je to čist biznis, sve je postalo trgovina i prodaja. Tako da sve lošija vozila se prave i to je to, jedino što su više akcenta dali na bezbjednosti vozila, i vozača. Ono što je rađeno prije 40-50 godina je neuporedivo bolji kvalitet u odnosu na ove današnje automobile – zaključuje Goran.

I dok su u inostranstvu za oldtajmere izdvaja pravo bogatstvo i na aukcijama plaćaju nenormalne sume, Srbi na to nisu navikli, već njihovi nekada ljubimci trunu u zatvorenim garažama ili pod drvetom.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu