Svijet

"Dao mi je injekciju, spasao me, ništa nije naplatio" Priča sa ljetovanja iz Crne Gore koja vraća vjeru u dobre ljude

Utisci sa mora su različiti, ali kada neko riješi da na javnom profilu ostavi pohvalu za ljekara, onda je to velika stvar.

"Dao mi je injekciju, spasao me, ništa nije naplatio" Priča sa ljetovanja iz Crne Gore koja vraća vjeru u dobre ljude
FOTO: SRPSKAINFO
Sveti Stefan

Tako je jedan turista iz Srbije opisao šta mu se dogodilo na ljetovanju, a želio je ljekaru da se zahvali javno.

– Bio sam na odmoru kod vas i izašla mi je alergija na morsku vodu i htio sam da crknem od svraba i nerviranja…Ispao sam glup što nisam uplatio osiguranje, ali hvala Doktoru koji mi je dao injekciju i nije mi naplatio ništa, rekao mi je kako zna kako je teško kada dođeš na odmor i desi ti se nešto tako. Častio sam ga 10 evra a sve to je koštalo 50 evra ( nije htio ni da čuje da ga častim) samo mi je rekao potroši u nekom restoranu sa devojkom. Hvala mu puno! Srbi ljetujte u CG.”

FOTO: PODGORIČKI VREMEPLOV/INSTAGRAM
FOTO: PODGORIČKI VREMEPLOV/INSTAGRAM

Ova priča po mnogim korisnicima vraća vjeru u ljude. Ali s obzirom da je takvih priča sve manje, i da završavaju u rubrici priče dana, možda bi ipak bilo najbolje da se prije polaska na put raspitate o tome šta vam tačno osiguranje za koju zemlju pokriva.

Međunarodne sporazume kojima je definisana saradnja u oblasti zdravstvenog osiguranja, Republika Srbija zaključila je sa 21 zemljom, među kojima je i Crna Gora.

Pročitajte još

Kako piše na sajtu RFZO “Osigurana lica RFZO za vrijeme privatnog boravka u inostranstvu (turistički boravak), imaju pravo na korišćenje zdravstvene zaštite na teret sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja samo u slučaju hitne medicinske pomoći kako bi se otklonila neposredna opasnost po život i zdravlje osiguranih lica.”

Takođe, postoji i klasično putno osiguranje za koje za 10 dana boravka u bilo kojoj evropskoj zemlji uglavnom košta oko 10 evra, sa dodatnim kovid 19 pokrićem, je oko 2.000 dinara.

A kada je riječ o alergijama, vjerovatno je riječ o alergiji na sunce, a ne na morsku vodu.

Crvenilo, svrab, osip, mjehurići ili bolni čvorići na koži nisu samo neprijatna, već i bolna pojava koja može biti i uzrok ozbiljnih zdravstenih problema. Već nekoliko dana, pa čak i nekoliko minuta nakon prvog izlaganja kože suncu mogu se pojaviti ovi simptomi, ali alergija može nastati i dosta kasnije, zbog čega je mnogi ne prepoznaju.

Postoje dva tipa alergije na sunce – ranog i kasnog tipa. Alergija ranog tipa, kako joj samo ime kaže pojaviće se vrlo brzo, ali i nestati nakon što se sklonite u hlad. Alergija kasnog tipa pojavljuju se tek dan ili dva nakon izlaganja suncu.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu