Drago mi je da je Gradska uprava posljednje dvije godine fokusirana na očuvanje zelenih površina koje su dugo bile zanemarene i podređene divljoj urbanizaciji. Podržavam aktivnosti na uvođenju servisa javnih bicikala, izgradnji dječijih igrališta, novih staza za bicikliste i rekreativce…
Pored toga, neophodno je urediti šetališta i plaže kraj Vrbasa, te započeti izgradnju novog velikog parka, jer je park “Mladen Stojanović” nedovoljan za ovoliki grad.
Dvije stvari koje opterećuju grad su saobraćajne gužve i loše grijanje. Ubrzana gradnja kružnih raskrsnica i novog “Zelenog mosta” bi mogla donekle popraviti stanje u saobraćaju, dok se kvalitetnije grijanje teško može očekivati bez potpune zamijene dotrajalih vrelovoda.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.