Banjaluka

MOJA BANJALUKA Draško Madžar: Treba očuvati zelenilo

Banjaluka je grad zelenila i mislim da tu tendenciju treba održavati. Poznata je po drvoredima koje treba čuvati a nove treba saditi tamo gdje ih nema.

MOJA BANJALUKA Draško Madžar: Treba očuvati zelenilo
FOTO: EUROBLIC/SRPSKAINFO

Bez Vrbasa Banjaluka ne bi bila to što jeste i zato reci treba posvetiti više pažnje. Moramo se boriti da se ona ne zagađuje ali i da se na njenim obalma se napravi što više sadržaja koje će omogućiti građanima da provedu kvaliteteno slobodno vrijeme.

U zadnje vrijeme je razvijena svijest da je mladima, a pogotovo djeci potreban prostor za igru i druženja.

Izgradilo se dosta igrališta i tim putem bi se trebalo i nastaviti.

Ne sviđa mi se trend gradnja zgrada na zgardi. To je primjetno u brojnim naseljima, sve je okovano betonom a niko ne vodi računa da se planiraju pored njih i zelene površine.