Ti tragovi u kamenu za njih su svetinja, a svetom nazivaju i bistru, pitku vodu koja izvire u neposrednoj blizini.
– Tri kilometra je otprilike udaljena Savina voda od centra Goračića, mi to mjesto smatramo velikom našom svetinjom, koju mi izuzetno cijenimo i poštujemo, mi ga još zovemo i izvorom Svetog Save. Ovdje uprkos minusu izvire topla voda, što je pravo čudo – rekao je za RINU Vladimir Stevanović iz Goračića.
Mještani dragačevskog kraja ne kriju ponos što i danas gaze stazama i stopama kojima je hodao prvi srpski prosvetitelj u srcu planine Jelice. Stope utisnute na dragačevskoj stijeni svjedoče o istoriji jednog vremena koje je utemeljilo pravoslavlje i ovog dijela zemlje.
– Prema narodnom vjerovanju tu su stope konja od Svetog Save i vide se sve četiri, tu je i otisak štapa, kada je hodajući planinom Jelicom sjeo da predahne i odmori, te lupio svojim štapom u stijenu i tada je voda potekla – prepričao je jedan od mještana.

Milivoje Plazinić, takođe ponosno objašnjava blagodat Savinog izvora, on je roditelj četvoro djece i tvrdi da on svoju djecu ovdje dovodi redovno i govori im o prvom srpskom utemeljivaču, prosvetitelju i učitelju, te tvrdi da su oni duhovno veoma bogati, jer imaju Svetog Savu za najvećeg zaštitnika u kraju.
Svake godine 27. januara kada se slavi Sveti Sava mještani ovog kraja na traktorima dolaze do ovog za njih svetog mjesta, kako bi se okrijepili, Bogu i svecu pomolili za zdravlje i rodnu godinu, ali i osveštali Savine vode.
Nakon osvećenja , propovijedi i svečanog obreda dragačevskog paroha, narod se sa vjerom u srcu krepio svijetom vodom koja izvire iz stopa Svetog Save i u čiju ljekovitost i moć duboko vjeruju.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu