Pod izgovorom da će novac biti uložen u obrazovanje njihove kćerke i stabilnost braka, supruga je uspjela da ubijedi muškarca iz Sankraila u Zapadnom Bengalu, da proda bubreg. Proces pronalaska kupca trajao je više od godinu dana, a kada je transakcija napokon realizovana, žena je nestala sa svim novcem.
Prema policijskom izvještaju, supruga je pobjegla sa slikarom po imenu Ravi Das, u kojeg se zaljubila preko društvenih mreža. Ovaj potez ostavio je porodicu u očaju i pokrenuo pravnu istragu.
Suočavanje s nevjerom i odbijanjem
Lokalna policija pronašla je ženu u Barakpuru, ali pokušaji supruga da razgovara s njom bili su bezuspješni. Sa kćerkom i članovima porodice stigao je do njene lokacije, ali ljubavni par nije želio da otvori vrata.
– Uprkos molbama svekra, svekrve, muža i djeteta, žena nije htjela da izađe i razgovara s njima – prenosi lokalni list. Ignorisala je njihove pozive, dok je porodica ostala nemoćna ispred zaključanih vrata.
Osim porodičnog kraha, muškarac bi mogao da se suoči i s pravnim posljedicama, s obzirom na to da je prodaja ljudskih organa u Indiji zabranjena još od 1994. godine. Policijska istraga se nastavlja, a muškarac pokušava da pronađe pravdu i obezbijedi budućnost za svoju kćerku, prenosi Blic.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu