U Tavankut je ušla tuga. Ne možemo da vjerujemo da se ovo dogodilo. Čula sam da su se vraćale iz Subotice iz kupovine. Nemam riječi – kaže jedna mještanka sa suzama u očima.
Dvije žene, majka i kćerka iz Tavankuta, izgubile su živote u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u utorak na putu Mala Bosna-Subotica, oko 19.20 sati.
Sanela S. i njena kćerka Marija S. nalazile su se u vozilu „fijat panda”, kada ih je, uslijed neprilagođene brzine, sustigao i udario „pasat” kojim je upravljao J.T. (52), prenosi Dnevnik.
Nakon sudara, oba automobila su se prevrnula na krov, a „fijat” se zapalio. Majka i kćerka su ostale zarobljene u plamenu unutar vozila i nisu mogle da se spasu.
J. T. i njegov suvozač iz „pasata” zadobili su teške povrede i prevezeni su u subotičku bolnicu.
– Utvrđeno je da je J.T, upravljao „pasatom“ sa 2,07 promila alkohola u organizmu i protiv njega će po nalogu nadležnog javnog tužioca u Subotici biti podnijeta krivična prijava za teško djelo protiv bezbjednosti javnog saobraćaja – navodi se u saopštenju subotičke policije.
– Ne mogu da vjerujem da je izgubio kćerku i suprugu. Jako dobar momak, ovdje radi u hladnjači. I majka i kćerka su uvijek bile ljubazne i fine – rekao je Radoslav Ristanović iz Tavankuta.
Kako se nezvanično saznaje, J.T. je vozio oko 180 km/sat. Inače, ta dionica puta kod Male Bosne poznata po bahatim vozačima i učestalim nesrećama.
Prema zvaničnom saopštenju policije, protiv J.T. će biti podneta krivična prijava zbog teškog djela protiv bezbjednosti javnog saobraćaja. Policijski izvještaj navodi da je vozač u trenutku nesreće bio u potpunosti nesposoban za bezbjedno upravljanje vozilom, sa izuzetno visokim procentom alkohola u krvi.

Ostaje otvoreno pitanje, koliko još nevinih života mora biti ugašeno da bismo prestali da tolerišemo pijane vozače?
Ova tragedija nije samo statistika — to su bila dva života, dvije priče koje su zauvijek prekinute.
Dok oplakujemo izgubljene živote, ostaje nada da će ova nesreća probuditi svijest o odgovornosti u saobraćaju i podstaći nadležne na uvođenje strožih mera. Jer, iza svake ovakve vijesti kriju se lica, imena i neispričane priče.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu