Svijet

Turistički "raj" bez struje: Bali se suočava s prekidima napajanja električnom energijom, istraga u toku

Nestanak struje pogodio je danas nekoliko regiona na turističkom ostrvu Bali u Indoneziji, a napori za obnavljanje snabdijevanja električnom energijom su u toku, saopštila je državna energetska kompanija PLN.

šalter za svjetlo
FOTO: ALEKSANDAR GOLIĆ/RINGIER

Ostrvski aerodrom je takođe bio pogođen, ali su dolazni i odlazni letovi nastavili sa radom, saopštio je operater aerodroma na svom Instagram nalogu, prenio je Rojters.

Kompanija PLN je saopštila da istražuje uzrok nestanka struje i da radi na ponovnom uspostavljanju napajanja.

Pročitajte još

Proces oporavka se trenutno sprovodi postepeno – rekao je portparol PLN-a na Baliju.

Slike objavljene na društvenim mrežama pokazale su zastoje u saobraćaju na Baliju kao posljedicu nestanka struje, kao i dugačke redove u čekaonicama na aerodromu.

Bali je glavna turistička destinacija u Indoneziji, sa 6,3 miliona stranih posjetilaca prošle godine, podaci su Statističkog zavoda te zemlje.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu