Hronika

"Bio je na 12 metara dubine" Otkriveni detalji IZVLAČENJA ČAMCA u kojem je bilo tijelo Srđana (42)

Čamac u kojem se nalazi tijelo Srđana Radosavljevića (42) iz Beograda, pronađen je juče iz Save na Novom Beogradu i to nakon skoro godinu dana od kada je u čamac, na kom se nesrećni čovjek nalazio sa kumovima Jadrankom Mor (41) i njenim suprugom V.M. (42), udario brod.

Srđan Radosavljević
FOTO: DRUŠTVENE MREŽE

Prema riječima reportera “Prva” TV izvlačenje čamca krenulo je ujutru između 9 i 9:30.

Nebojša Jeftić, vođa ekipe koja je radila na izvlačenju čamca istakao je da je samo izvlačenje trajalo dva sata.

Čamac bio na dnu rijeke i napunio se pijeskom

Čamac je bio potopljen na dnu rijeke Save i napunio se pijeskom i muljem. Samim tim dobio je i na težini i prilikom dizanja krenuo je da puca, pošto je konstrukcija napravljena od aluminijuma – kaže Jeftić.

Kako ističe, morali su da ga privežu, kako bi mogli bezbjedno da ga podignu.

– Na terenu su bili forenzičari, tužilaštvo, pripadnici policije, naša posada. Sama rijeka nam nije dala dovoljno dobre uslove da bismo mogli da izvršimo taj transport. Čamac je bio lociran na 12 metara dubine, pa je bilo teško prići – kaže Jeftić.

Pročitajte još

Kako kaže, brzina vode je bila prevelika, a dole je bio mrak.

– Naš ronilački tim je imao poteškoće pri samom pristupu čamcu, pošto je struja mnogo jaka da bi ga uopšte podvezali i da bi čamac mogao da se transportuje na sigurno i bez poteškoća da sve to što se nalazi u čamcu ostane u čamcu. Morali smo da sačekamo idealan trenutak kako bi mogli da izvršimo našu operaciju. Naša ekipa je bila tu sve vrijeme nakon što je čamac izvučen, on je sada ostavljen ovdje – kaže Jeftić.

Sutra će doći veći tim forenzičara, kako dodaje, koji će utvrđivati šta se nalazi u čamcu.

– Treba da se napravi mnogo bolji pristup čamcu, policija bi sutra trebala da završi sve – rekao je Jeftić za “Prva” TV.

Posada pokušala da upozori nesrećne ljudePodsjetimo kako je “Blic” pisao, nesrećni muškarac nalazio se 5. jula na čamcu sa kumovima Jadrankom Mor (41) i njenim suprugom V.M. (42).

U jednom trenutku, na njihov čamac, naišao je teretni brod i bukvalno “prešao” preko njih.

Muškarac V.M. tada je uspeo da se spase, dok je telo Jadranke Mor izvučeno iz Save iste večeri. Međutim za Srđanom Radosavljevićem tragalo se sve do danas, kada je sa dna reke izvučen čamac.

Svjedoci nesreće rekli su da je posada sa broda pokušala da upozori Srđana, Jadranku i njegovog supruga da sklone čamac, ali da oni nisu uspjeli u toj namjeri.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu